Radnóti Miklósról nyílt kiállítás a TIK-ben

2009. április 24.
1 perc
Radnóti Miklós költő szegedi egyetemi éveit mutatja be az a tárlat, mely április 17-étől tekinthető meg az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ aulájában.
Link küldésLink küldés
Az Egyetemi Könyvtár munkatársai által összeállított, június 26-ig megtekinthető tárlat számos korabeli dokumentum, fotó, levél segítségével mutatja be az idén száz esztendeje született Radnóti életének azt az időszakát, amikor a szegedi Ferenc József Tudományegyetem bölcsészkarán magyar-francia szakos tanári diplomát szerzett.

A kiállításon megismerkedhetünk a költő egykori szegedi professzoraival, mentoraival, így Sík Sándor piarista tanárra, irodalomtörténésszel, valamint a francia filológiát oktató Zolnai Bélával is.
Az SZTE Egyetemi Könyvtár gyűjteményéből számos első kiadású, dedikált Radnóti-kötet is megtekinthető a TIK aulájában, de az érdeklődők megcsodálhatnak a költőről készült érméket, kisplasztikákat és fényképeket is.

Az esemény a 2009-es Radnóti-év programsorozatának része a Szegedi Tudományegyetemen.

SZEGY
Link küldésLink küldés