A SZTE Zeneművészeti Kar Kamarazene Tanszékének hatalmas sikere

2010. március 09.
1 perc
Az elmúlt hétvégén - március 5-6-7-én - Debrecenben megrendezett VII. Országos Dohnányi Ernő Egyetemi Vonós Kamarazene Verseny eredménye arany betűkkel kerül be a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának történetébe.
Link küldésLink küldés

Idén Endrei Eszter, Nyári Gábor, Pesti Ágota, Siklósi Nóra, Miron Andrea, Keszera Ágnes és Kárász András képviselte a ZMK-t a rangos megmérettetésen.
A kiváló művészekből álló zsűri a 25 produkció közül 3 kiemelt nívódíjat osztott ki, s ebből kettőt a ZMK versenyzői nyertek el. A vasárnap délelőtti gálakoncerten Veress Sándor Vonóstrió tételét és Sosztakovics op. 8. vonósnégyesét nagy ünneplés közepette adták elő.
A szegedi versenyzők felkészítő tanárai Masopust Péter és Kosztándi István voltak.

Teljesítményükhöz őszinte szeretettel gratulálunk!

Link küldésLink küldés