Szép SZTE-siker a XXXI. OTDK Agráttudományi Szekciójában

2013. április 06.
2 perc

A XXXI. OTDK Agrártudományi Szekcióját 2013. április 3-5. között rendezték a Budapesti Corvinus Egyetem Budai Campusán. A konferenciára az SZTE Mezőgazdasági Karáról 15 hallgató 14 dolgozattal nevezett. Kilenc díjjal tértek haza.

Link küldésLink küldés

A Vadgazdálkodás tagozat bíráló bizottságának tagjaként Dr. Bodnárné Dr. Skobrák Erika egyetemi adjunktus és Csesznik Attila III. évfolyamos hallgató, a Vállalatgazdálkodás tagozat bíráló bizottságának tagjaként Dr. Bodnár Károly főiskolai tanár segítette az OTDK munkáját.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának hallgatói az alábbi eredményeket érték el a XXXI. OTDK Agrártudományi Szekciójában.

Állattenyésztéstan tagozat:

A Mezőgazda Kiadó különdíját nyerte Szabó Ákos: Holstein-fríz tehenek küllemi paramétereinek elemzése a kondíció, mint lineáris tulajdonság tükrében című dolgozatával. Témavezető: Mikó Józsefné Dr. Jónás Edit egyetemi adjunktus.

Növénygenetika és -biotechnológia tagozat:

II. helyezett lett, illetve a Magyar Növénynemesítők Egyesületének különdíját kapta Bordé Ádám: In vitro haploid növény előállítási módszerek hatékonyságának összehasonlítása tritikáléban (X Triticosecale Wittmack) című dolgozata. Témavezetők: Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár, Dr. Lantos Csaba tudományos munkatárs.

A Mezőgazda Kiadó különdíjában részesült Kószó Viktória: Vírusmentes burgonya szaporítóanyag in vitro előállítása és szántóföldi tesztelése. Témavezetők: Dr. Mészáros Attila főiskolai docens, Prof. Dr. Pauk János tudományos tanácsadó, Dr. Monostori Tamás főiskolai tanár.

Növénytermesztéstan tagozat:

III. helyezett lett Matusek Norbert: Talajművelési rendszerek vizsgálata a Vásárhelyi Róna Kft. kukorica termesztésében című dolgozatával. Témavezetők: Dr. Kristó István főiskolai docens, Mészárosné Herbich Katalin tudományos segédmunkatárs, Máté Imre növénytermesztési ágazatvezető.

III. helyezett lett Varga Ákos: Eke és kultivátor alkalmazásának összehasonlítása a kukorica alapművelésében. Témavezető: Dr. Kristó István főiskolai docens.

Yara Hungária Kft. különdíja: ajándékcsomag és 2 hetes Finnországi tanulmányút – Horváth Réka, Varga Renáta: N-ellátás hatása három szegedi őszi búza fajta fejlődésére és klorofill-tartalmára. Témavezetők: Dr. Kristó István főiskolai docens, Petróczi István Mihály osztályvezető.

Yara Hungária Kft. különdíja: ajándékcsomag – Varga Szabolcs István: Békés megyei talajok NPK-ellátottságának és összetételének változása 2005 és 2009 között. Témavezető: Dr. Kristó István főiskolai docens.

Vadgazdálkodás tagozat: II. helyezés – Tóth Kornélia: Módszertani javaslat egyes klimatikus tényezők mezei nyúlra kifejtett hatásainak vizsgálatához. Témavezető: Dr. Majzinger István egyetemi docens.

Az SZTE MGK tudományos diákköri pályaműveinek hatvan százaléka díjat ért a XXXI OTDK Agrártudományi Szekciójában.

Link küldésLink küldés