Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

A stroke utáni nyelvi rehabilitációért

Az SZTE Fejlődéses és Neuropragmatikai Kutatócsoportja, valamint a Neurológia Klinika együttműködésében olyan, Magyarországon új eljárást dolgoztak ki, mellyel hatékonyabban fejleszthetővé válhat a stroke utáni nyelvi rehabilitáció.

A stroke utáni nyelvi rehabilitációt szolgáló új módszer a hazai ellátórendszer igényeihez alkalmazkodva igyekszik nyelvi fejlesztést kínálni a beszédzavaros, vagyis afáziás személyeknek. Ennek a Szegedi Tudományegyetemen kifejlesztett módszernek a legfontosabb ismérve az, hogy rövid idő alatt, de nagy óraszámban ad lehetőséget csoportos foglalkozás keretében az intenzív gyakorlatoknak.

Az eljárás elméleti és módszertani hátteréről az Országos Rehabilitációs és Fizikális Medicina Magyarországi Társaságának klinikai logopédus szekciót megalakító rendezvényén tartottak előadást a módszer hazai változatának kidolgozói az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben.

A nyelvi rehabilitáció fejlesztése jelenleg a Nemzeti Kiválóság Program TÁMOP-4.2.4.a/2-11/1-2012-0001. számú projektjében folyik.

SZTEinfo

etszk1_230x154.png