Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Interaktív optikai kísérletek az Informatóriumban

A DEAK Zrt. a Szegedi Tudományegyetem Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékkel együttműködve kísérletes bemutatókat tart optikai, fotonikai témakörökben október 19-én.

A TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0058 „Hétköznapi Tudomány” című projekt keretében szervezett Interaktív optikai kísérletek workshopra október 19-én (szombaton) 13 és 14 óra között kerül sor a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatóriumában.

Az interaktív optikai kísérleteket Kopasz Katalin és Szalai Tamás (SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) mutatják be. A látogatók játékos kísérleteket végezhetnek a fény tulajdonságainak megismerésére. Az érdeklődők többek között szokatlan leképezésekkel és rendhagyó módon működő optikai eszközökkel is találkozhatnak. Az eseményen való részvétel ingyenes.

SZTEinfo

GTK1_230x154.png