Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Új kötet jelent meg szegedi szakemberek dudari falukutatásáról

Október 22-án mutatják be a Szegedi társadalomkutatók Dudaron című kötetet a szegedi Grand Caféban.

A Bakonyban található Dudar községhez immáron történetileg is kötődik a szegedi egyetem. 1937-ben a Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma szervezett itt falukutatást neves brit és német társadalomkutatók részvételével. 1987-ben (az 50. évfordulón) a szegedi universitas tábort szervezett filmesek és egyetemi hallgatók részére a település akkori helyzetének megismerésére. 2012 szeptemberében (a 75. évforduló alkalmából) tudományosabb igényű falukutatásra került sor a Szegedi Tudományegyetem szociológia és pszichológia szakjai oktatóinak és hallgatóinak részvételével. A közös munka izgalmas és tanulságos eredményeibe ad betekintést a Szegedi társadalomkutatók Dudaron című kötet – tájékoztatta a www.u-szeged.hu-t Feleky Gábor, az SZTE BTK Szociológia Tanszék vezetője.

Az október 22-én (kedden) 16 órakor kezdődő könyvbemutatón bevezetőt mond: Utasi Ágnes egyetemi magántanár. Az eseményen levetítik Gulyás Gyula Visszaidézés című filmdokumentációját a táborozás során forgatott felvételekből. A rendezvény helyszíne a Grand Café (Szeged, Deák Ferenc u. 18.).

SZTEinfo

szgep_230x154.png