Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Lakossági fórumon ismerkedhetünk az ELI-vel

Milyen gazdaságélénkítő hatást gyakorol a régióra az ELI-ALPS lézeres kutatóközpont? Mennyi új munkaerőre lesz itt szükség? – többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a július 4-i lakossági fórumon.

Javában folynak a munkálatok Szeged-Öthalomban: épül az ELI lézeres kutatóközpont. A

megvalósítását előkészítő projekt II. fázisa nevű projekt lakossági fórumát július 4-én 15.30-17.00 között tartják az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében (6720, Szeged, Dugonics tér 13., II. em.). Az eseményen Lehrner Lóránt, az ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója és

Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora ad tájékoztatást az ELI-ALPS projekt státuszáról, a beruházás várható munkaerőigényéről, régióra gyakorolt várható gazdaságélénkítő hatásairól, a projekt oktatást érintő várható hatásairól. Az eseményen részt vesz Lerch Judit, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. portfóliómenedzsere is.

Bobkó Anna