Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Fedezzük fel a növények titkait!

Mitől színesek, mit esznek, stresszelnek-e a növények? – többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak a látogatók május 18-án, szombaton az SZTE Biológia Épületben a Növények Napján.

Szegedi Tudományegyetem Növénybiológiai és Ökológiai Tanszéke május 18-án, szombaton 10-től 16 óráig tartja a Növények Napját az SZTE Biológia Épületében (Újszeged, Közép fasor 52.). A látogatók felfedezhetik a növények titkait – érdekes kísérleteket láthatnak, belekukkanthatnak a mikroszkópba. Kiderül, mitől színesek a növények, mik azok az energianövények, mit esznek, stresszelnek-e, hogyan védekeznek. Egész nap részt lehet venni a kincsvadászaton. Előadást hallhatunk többek között a géntechnológiáról és az Alföld jellegzetes növényközösségeiről is.

SZTEinfo

További információ