Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

18. Egyetemi Tavasz és az

egyetemi fotópályázat anyagából válogatott kiállítás

megnyitójára.

Időpontja: 2023. április 12. (szerda) 17:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem rektori épület, átrium

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A rendezvényt megnyitja:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora.

Hét héten át több száz programmal várja az egyetemi polgárokat és a város lakóit a Szegedi Tudományegyetem hagyományos tavaszi programkavalkádja, az Egyetemi Tavasz. 2023. április 5. és május 31. között 70 helyszínen mintegy 300 esemény – kiállítások, tudományos és ismeretterjesztő előadások, konferenciák, színházi bemutatók, koncertek és szórakoztató programok – közül válogathat a közönség.

A fesztivál hivatalos kezdését hagyományosan április 11-éhez, József Attila születésnapjához kötik. Az egyetemi fotópályázat anyagából válogatott kiállítással egybekötött megnyitót idén április 12-én, 17 órakor tartják a rektori épület átriumában.

Az ünnepségen adják át az egyetemi hallgatói pályázatok díjait.

A megnyitót követően 19 órától a rektori épület dísztermében Vannak vidékek címmel a Kaláka együttes koncertezik. A Kossuth- és Prima Primissima-díjjal kitüntetett zenekar – a költészet napja alkalmából – Kányádi Sándor megzenésített verseivel várja az érdeklődőket.

A 18. Egyetemi Tavasz részletes programfüzete ide kattintva tölthető le.