Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Állattartás, tűzoltás nélkül! avagy az eredményes precíziós állattartás hazai gyakorlata c. konferenciára

2024. április 30.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

című konferenciára

Időpontja: 2024. május 2. (csütörtök) 13:30 óra

Helyszíne: Takács Ferenc Gyakorlati Képző Központ

(Hódmezővásárhely, Aranyág kert 5.)

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar és a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület tisztelettel meghívja Önt és minden kedves érdeklődőt a közös szervezésben megrendezésre kerülő konferenciára.

Jelenleg az egyik legnagyobb kihívás az állattartásban, hogy a problémákról gyakran csak későn értesülnek a gazdák. Azonban az állatok fejlődésének, termelésének folyamatos monitorozása lehetővé teszi a korai beavatkozást, elkerülve így a súlyosabb következményeket. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület által közösen rendezett konferencián többek között a következő témakörök kerülnek terítékre: a szarvasmarhák precíziós takarmányozása, modern sertéstartás, víziszárnyasok napi fejlődésének figyelemmel kísérése, digitalizációs eszközök használata méhészetekben, a mesterséges intelligencia használata nagyüzemi állattartó telepeken, valamint ezek finanszírozása, melyről egy nagy hazai bank agrár szakértője számol be. A programot kerekasztal-beszélgetés zárja, ahol az állattartás széles spektrumát képviselő szakértők válaszolnak a közönség kérdéseire.

A konferencián való részvétel ingyenes. Kérjük, amennyiben részt kíván venni a rendezvényen, május 1-ig regisztráljon az alábbi linken.

A KONFERENCIA TERVEZETT PROGRAMJA

13:30-13:55 Regisztráció

14:00-14:05 Megnyitó

Beszédet mond: Dr. Mikó Edit, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar Dékánja

Moderátor: Dr. Süli Ágnes, SZTE MGK Takarmányvizsgáló Laboratórium vezető, MAPÁE Takarmányozási Szakcsoport vezető

14:05-16:15 Előadások:

14:05-14:25

Dr. Orosz Szilvia, Takarmányozási Igazgató, ÁT Kft.

Klímastratégia a tömegtakarmányok előállításában

14:25-14:45

Dr. Barna György, ügyvezető Igazgató, MAGreen Kft.

Fókuszban a hígtrágya, avagy az alternatív gazdálkodás lehetőségei a műtrágya használat csökkentése érdekében

14:45-15:05

Tóth Attila, Kereskedelemfinanszírozási és EU Szolgáltatások Vezető, CIB Bank

Vállalkozások fejlesztésének elősegítése - finanszírozási megoldások

15:05-15:15 Kávészünet

15:15-15:35

Kerekes Sándor - Wladimír Ruszlán, Natura Mérnökiroda Kft.

Méhészeti Hanganalizátor és Rendszerező applikáció - Miben segíthet a digitalizáció a méhészeknek?

15:35-15:55

Boromisza Gergely, Értékesítési Vezető, EN-CO Sotfware Zrt.

Gépi látás, képfeldolgozás az állattartásban – lehetőségek, korlátok. Példák a világból.

15:55-16:15

Angyalné Dr. Alexy Márta egyetemi docens, ELTE Informatikai Kar, Birdwatcher Zrt. alapító, Egyetemi-Vállalati Együttműködési Intézet, adattudományi és adattechnológiai Tanszék

Szárnyaló informatika a baromfitartásban - buktatókkal.

16:15-17:00 Kerekasztal beszélgetés

Moderátor: Dr. Pajor Gábor, állatorvos-adatelemző, a MAPÁE elnöke