Szegedi Tudományegyetem  Ahol tudás és szándék találkozik

SZTE Tehetségpont  --  Tehetségpont hírek
Tehetségeket jutalmaztak az SZTE-n

sztehetseg

Március elsején ünnepélyes keretek között díjazták a legkiválóbb egyetemi hallgatókat Tehetséggondozó Ösztöndíjjal az Állam- és Jogtudományi Karon. A Szegedi Tehetséggondozó Tanács döntése alapján sportösztöndíjban huszonnégy, doktorandusz-ösztöndíjban harminckét hallgató részesült.

Ünnepélyes díjátadó

A sportösztöndíjakat Lékó Péter sakknagymester, a doktoranduszoknak járó ösztöndíjakat Balogh Elemér alkotmánybíró – a Tehetségtanács tagjai – nyújtották át. Az ünnepségen részt vett továbbá Kardos János (Szeged város Oktatási, Kulturális és Sportirodájának vezetője), Sófi József (a Tehetségtanács tagja), Görög Márta (a Tehetségtanács titkára), Dorka Péter (az USC elnöke), Kardos Péter (a Szedeák elnöke), Szabó József (az Egyetemi Sportközpont vezetője), Drégelyi Zoltán (a Taylor&Nash Universitas Szeged főszponzora), Klukovits Lajos (az egyetemi Doktori Intézet igazgatója) és Badó Attila (a Tehetségtanács elnöke).

Az ösztöndíjak egy részét a TÁMOP-pályázat támogatása révén lehetett megítélni. Az ünnepségen rövid előadás formájában néhány hallgató bemutatta az általa folytatott tudományos tevékenységet.

Tehetséggondozó Sportösztöndíjasok

SZTEhetségpont hallgatói díjátadó
Képgaléria
Tehetséggondozó Sportösztöndíjat vehettek át a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdázói, Gundl Diána, Dalmády Petra és Szandra, Bük Zsanett Adrienn, Árkosy Lilla, Hegedűs Renáta és Tóth Petra, végül Schneider Zsófia.

A Szegedi Tudományegyetem Vívó Klubjából Szalma Bence, valamint Endrődi Balázs és Gábor kapott elismerést, Pócs Dávidot a SZTE EHÖK Sportegyesület versenyzőjeként díjazták.

A SZTE-Szedeák sportolói közül Horváth János, Hangya Szabolcs, Márok Soma, Mészáros János, valamint Hájer Ádám részesült kitüntetésben.

Ösztöndíjat kaptak az Universitas SC sportolói is, Kapitány Zoltán, Kerényi Ádám, Venczel Gergő, Boros Éva, Kátay Zsanett, valamint Balázs Andrea.

Lengyel Roland a Szegedi Egyetem Atlétikai Klubjának versenyzőjeként részesült tehetséggondozó kitüntetésben.

Tehetséggondozó Doktorandusz-ösztöndíjasok

A Tehetséggondozó Doktorandusz-ösztöndíjnak szintén rengeteg nyertese volt. A Kémia Doktori Iskola hallgatói közül elismerésben részesült Aranyi Anita, Csendes Zita, Nagy Balázs, Németh Zoltán, Pataj Zoltán, Réti Balázs, Sipicki Mónika és Tóth Péter Sándor.

Hasonlóan több biológus doktoranduszhallgató is díjat érdemelt: Bódi Nikolett, Karcsúné Kis Gyöngyi, Poór Péter, Szalai Zita, Talapka Petra, Tengölics Roland, valamint Török Nóra.

Még mindig a természettudományi érdeklődésűeknél maradva, elismerésben részesítették az alábbi fizikus Szalai Tamás és Takáts Kata, valamint környezettudományi doktoranduszok munkáját: Fejes Dóra, Magyar Melinda és Vajda Krisztina.

Az orvosi kar három doktori iskolájának hallgatói is ösztöndíjban részesültek, így a klinikai orvostudományon tanuló Csáti Anett, az elméleti orvostudományt végző Deák Éva, Terzin Viktória és Zádor Ferenc. Az interdiszciplináris orvostudomány hallgatója, Horváth Ádám, Németh Balázs, Tiszlavicz Zoltán és Varga Zoltán Gábor; illetve multidiszciplináris orvostudomány irányban Kósa Magdolna.

A Neveléstudományi Doktori Iskola két hallgatója, Balogh Virág és Szenci Beáta részesült kitüntetésben.

Szekeres Nikoletta