Szegedi Tudományegyetem  Ahol tudás és szándék találkozik

Szervezeti felépítés  --  Központi szolgáltató egységek  --  SZTE Tehetségpont  --  Tehetségpont hírek
Tehetségpont hírek

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Felnőttképzési Intézete 2011. május 11-én, szerdán 10 órától az alkotó-kutató munkára való figyelemfelkeltés, kedvcsinálás és népszerűsítés, valamint eddigi eredményeink bemutatásának szándékával megrendezi a Tehetségnapot, melyre tisztelettel meghívjuk és szeretettel várjuk.

Helyszín: SZTE JGYPK Felnőttképzési Intézet 6723. Szeged, Szilléri sgt. 12.

A város a „Szeged Ifjú Tehetsége” és „Szeged Ifjú Tehetségéért” díjak átadásával minden évben a Tehetség napjához, március 25-hez kapcsolódóan ad elismerést tanulmányi versenyeken eredményesen szereplő tanulóknak és felkészítő tanáraiknak. Idén március 29-én díjazták a városházán Szeged ifjú tehetségeit.

Motiváció, intelligencia és kreativitás – a szakemberek szerint ez a három dolog biztosan kell ahhoz, hogy valamiben tehetségesek legyünk. Mára közhellyé vált, hogy a tömegképzés mennyire megnehezíti a tehetséges hallgatók felismerését és kiválasztását – a szegedi Tehetségpont pontosan ezt a célt szolgálja.

sztehetseg

Március elsején ünnepélyes keretek között díjazták a legkiválóbb egyetemi hallgatókat Tehetséggondozó Ösztöndíjjal az Állam- és Jogtudományi Karon. A Szegedi Tehetséggondozó Tanács döntése alapján sportösztöndíjban huszonnégy, doktorandusz-ösztöndíjban harminckét hallgató részesült.

hallgatok_kopad_2

Komoly elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem tehetséggondozó tevékenysége. A Tehetségpontok II. Országos konferenciáján, február 5-én Budapesten vették át az Akkreditált Kiváló Tehetségpont kitüntető címet az egyetem képviselői.