TDK portál  --  TDK portál  --  Hírek
Kimagasló teljesítményt nyújtottak az SZTE GTK-sok az OTDK-n

Április 18–20. között Veszprémben, a Pannon Egyetemen rendezték a XXXI. OTDK Közgazdaságtudományi Szekcióját. A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara az intézményi rangsorban a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara után a második helyen végzett, 26 bemutatott dolgozatunkból 20 díjat nyert.

A Szegedi Tudományegyetem hallgató kimagasló teljesítményt nyújtottak a XXXI. OTDK Közgazdaságtudományi Szekcióján: hat első, öt második, négy harmadik helyezést, öt különdíjat szereztek meg.

Első helyezettek lettek: Dancsik Bálint: Gondolatok a pénzügyi rendszer (in)stabilitásáról (témavezető: Kovács György); Fodor Renáta Kitti: Libát és/vagy pénztárcát tömjünk? (témavezető: Málovics György); Huszár Sándor: Milyen tényezők befolyásol(hat)ják az FDI megjelenését a magyar energiaszektorban? (témavezető: Udvari Beáta); Kasza Irén Éva: PRODUCT PLACEMENT – a magyar reklám új korszaka (témavezető: Majó Zoltán); Keszeg Mária: Fogyasztói preferenciák tényezőinek vizsgálata fogászati beavatkozások esetén (témavezető: Farkas Gergely); Schuszter Tamás – Uhrin Ákos: Egy érdek két irányból, vagy egy irányból két érdek? Az USA segélyezési politikája (témavezető: Udvari Beáta).

Második helyezést értek el: Bene Bence: A mozi mint reklámhordozó – hatékony ATL eszköz vagy kidobott pénz? (témavezető: Hetesi Erzsébet); Kis Katalin: Van élet az olaj után? A kőolaj szerepe az OPEC Öböl-menti kisállamaiban (témavezető: Udvari Beáta); Felföldi Tibor: „Három lába van, mégis meginog”: A fenntarthatóság pilléreinek parciális vizsgálata a magyar városok és vonzáskörzetük példáján (témavezető: Málovics György, Kovács Péter); Lakó Dániel: Miért az OTP? A magyar fiatalok bankválasztási preferenciáinak elemzése (témavezető: Hetesi Erzsébet); Molnár Gabriella – Zuti Bence: Egyetemi kontextusú globális-lokális paradoxon a tanuló régiók keretfeltételei között: a „negyedik generációs” egyetemek irányába (témavezető: Lukovics Miklós).

Harmadik helyezettek lettek: Fazekas Anita: Az e-HRM helyzete, fejlődése Magyarországon, különös tekintettel a regionális különbségekre (témavezető: Majó Zoltán, Gulyás László); Rádóczi Zsolt: Válság: biztos mindenkinek átok? A magyar elektronikai vállalatok komplex elemzése a válság tükrében (témavezető: Deák István, Ván Hajnalka); Basic Alexandra: A marketingkommunikációs eszközök hatása a környezettudatos életmód kialakítására (témavezető: Hetesi Erzsébet); Uhrin Ákos: Minden igyekezet hiába? Gyógyszerhez jutás Fekete-Afrikában (témavezető: Udvari Beáta).

Különdíjat kaptak: Pap Katalin: Gyerekek és reklámok. Az „olcsó” bébiszitter mellékhatásai (témavezető: Révész Balázs); Fekete Boglárka: Az esetek mint benchmarkok az Európai Unió versenyszabályozásában (témavezető: Pelle Anita); Beke Eszter: A környezeti számvitel gyakorlati vizsgálata (témavezető: Ván Hajnalka); Aleksziev Péter Alexander: A fiatalok pénzügyi kultúrája és fejlesztési lehetőségei Magyarországon (témavezető: Kosztopulosz Andreász); Martus Bettina: Hol van a (kor)határ? A gyermekmunka következményei és megoldási lehetőségei (témavezető: Udvari Beáta).

A GTK-s csapat többi tagja volt: Füzesy Frigyes: A coaching mint a kis- és középvállalkozások fejlesztésének egy lehetséges eszköze (témavezető: Henkey István); Lengyel Nóra: A bizalom hiánya. A magyar lakosság viszonyulása a bankokhoz (témavezető: Schneider Klára, Kosztopulosz Andreász); Elekes Zoltán: A ragadozó árképzés (témavezető: Mozsár Ferenc); Árva-Tóth Adrienn: A helyi pénz mint a helyi gazdaságfejlesztés eszköze (témavezető: Kosztopulosz Andrász); Rekötye Tamás: Újfajta értékesítési technológiák a jövő fogyasztóinak szemszögéből (témavezető: Prónay Szabolcs); Csányi Mária Magdolna: Ki vagyok Én? – Énmárka építés művészete a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében (témavezető: Hetesi Erzsébet).

Lukovics Miklós, az SZTE GTK Közgazdaságtani és Gazdaságfejlesztési Intézet
Regionális Gazdaságfejlesztési Szakcsoport egyetemi docense portálunkon keresztül is gratulál minden résztvevőnek. Külön kiemelte Udvari Beáta egyetemi adjunktus kimagasló munkáját, amit az elmúlt években, de legfőképpen ebben a TDK-ciklusban kifejtett.