TDK portál  --  TDK portál  --  Hírek
OTDK-s kiválóságait ünnepelte az SZTE Gazdaságtudományi Kar

Oklevelet kaptak a XXXI. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójának díjazottjai és témavezetőik június 19-én az SZTE Gazdaságtudományi Kar aulájában.

SZS20130619_otdk_dijazottak_gtk_001– Rendkívüli esemény a mai – ezekkel a szavakkal köszöntötte Vilmányi Márton, az SZTE GTK dékánja az elismerő oklevél átadásra érkezett, helyezést elért OTDK-indulókat és felkészítő tanáraikat a Gazdaságtudományi Kar Kálvária sugárúti főépületében. A XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójában összesen 26 szegedi dolgozatot mutattak be, nagyságrendekkel többet, mint az elmúlt években bármikor. A hat első, öt második, négy harmadik és öt különdíjas eredménnyel a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara előkelő, második helyezést ért el az intézmények országos rangsorában. Vilmányi Márton szerint egy ilyen versenyen nem elég tudni a választ a kérdésekre, hanem meg is kell győzni a szakmát a feldolgozott téma fontosságáról. A szép eredmények pedig azt bizonyítják, a fakultás hallgatói az adott korosztály legjobbjai.

Lukovics Miklós, a GTK oktatója kifejtette, minden OTDK versenyzőnek – helyezéstől függetlenül – egy ilyen megmérettetés mérföldkő az életében: „sorsfordító pillanat az írástól kezdődően”. Tapasztalatból beszél, ugyanis korábban előadóként ő maga is részt vett a tudományos diákköri konferencián. Az egybegyűlteknek azt tanácsolta, ragadják meg azokat a lehetőségeket, melyeket már bevonzott és be fog vonzani életükbe a konferencia. A hallgatókat üdvözlő és dicsérő jó kívánságokat követően Deák István, az SZTE GTK általános dékánhelyettese név szerint köszöntötte az OTDK-n elért helyezetteket és konzulenseiket, akik egy-egy emlékoklevelet vehettek át munkájuk elismeréseképpen.

OTDK_dijazottak_a_GTK-an
OTDK-s kiválóságait ünnepelte az SZTE Gazdaságtudományi Kar - GALÉRIA