Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Előadás az SZTE-n Ukrajna európai integrációs törekvéseiről

Yurii Mushka, Ukrajna magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövete tart előadást november 14-én, csütörtökön Ukrajna integrációs erőfeszítéseiről.

Az SZTE ÁJTK Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézet által működtetett EUROPE DIRECT Szeged európai uniós információs irodája most novemberre is szervezett Integrációs Klubot. A rendezvénysorozat keretein belül szemeszterről szemeszterre több alkalommal egy adott aktuális téma kerül terítékre, és a beszélgetésbe a szakértőn és meghívott neves előadón kívül a közönség is becsatlakozhat. A félév során eddig szó esett az energia témakörén belül a Nabucco gázvezetékről, de a Lengyel Köztársaság nagykövetét is meghívták a szervezők, hogy a visegrádi országok és az EU kapcsolatáról beszéljen.

Ezúttal a téma Ukrajna és annak integrációs törekvései lesznek. Yurii Mushka, Ukrajna magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövetével Paczolay Péter, a Politológiai Tanszék professzora beszélget. Az eseményen aktuális kérdéseket boncolgatnak, így várhatólag a november végi Keleti Partnerség csúcstalálkozó is szóba fog kerülni. A rövid előadást követően kötetlen beszélgetésre kerül sor, amelybe a jelenlévők is becsatlakozhatnak.

Az Integrációs Klub november 14-én, csütörtökön 17 órakor kezdődik az SZTE ÁJTK épületének harmadik emeleti kari társalgójában. A szervezők szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt.

P12501191_230x154.png