Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Sikeresen végzettek adnak elő a Mérnöki Karon

Az SZTE Karrier Iroda és az Alma Mater közös előadás-sorozatot rendez: november 14-én 15.30-tól a Mérnöki Karon számolnak be sikereikről a már végzett hallgatók.

Az SZTE Karrier Iroda elsődleges célja a hallgatók és friss diplomások minél teljesebb körű felkészítése, kompetenciafejlesztése az általuk szervezett tanácsadások, tréningek, tanfolyamok és egyéb szakmai rendezvények révén. A Karrier Irodával közösen az Alma Mater is igyekszik segítséget nyújtani tagjainak, különösen koncentrálva a frissen végzett alumnikra.

Karspecifikus rendezvényként a Karrier Iroda és az Alma Mater közös előadássorozatot rendez a jelenleg végzős, valamint frissen végzett hallgatók számára. A „Sikeres végzettek” névre keresztelt rendezvény nem új keletű: ugyanilyen előadást tartottak már az elmúlt években a Bölcsészettudományi Kar, az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gazdaságtudományi Kar és a Természettudományi és Informatikai Kar hallgatói számára.

Az előadáson már sikeresen elhelyezkedett, követendő példaként említhető karrierutat végigjárt egykori hallgatók a meghívott előadók. A kötetlen beszélgetéseken választ adnak arra az egyetemistáknak, hogy mennyit ér és milyen területeken használható fel az egyetemen megszerzett diploma, illetve az egyetemi évek alatt végzett szakmai gyakorlat.

Idén a Mérnöki Kar hallgatóit várják november 14-én (csütörtökön) 15:30-tól a Moszkvai krt. 9. szám alatt, az egység D épületében, a Géptan laborba.

Részletes program:

15:30–16:15

Szakmai gyakorlat, későbbi karriertervezés multinacionális cégeknél. Elvárható szakmai alap kompetenciák.

Előadó: Tóvári Petra, Operations HR Executive, BAT Pécsi Dohánygyár Kft.

16:15–16:45

Milyen a jó CV? Specialitások az álláskeresésben műszaki diplomával.

Előadó: Daka Zsuzsanna, Gyári HR és szolgáltatási vezető, Unilever Magyarország Kft.

16:45–17:15

Ideális mérnök pályakezdő a munkáltató szemével – avagy mivel tűnhetsz ki a tömegből?

Előadó: Bessenyei Zsolt, regionális HR vezető, Bonafarm Zrt.

17:15–18:00

Sikeres végzettek tapasztalatai – pályák, életutak mérnöki kari diplomával

Előadók:

Horváth László, Fornetti Kft.

Csatordai Lajos, HunorCoop Zrt.

Lamper Csilla, Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság

Szirányi Attila, Petrolterv Kft.

Kovács Tibor, CSM Bakery Kft.

Tart5_230x154.png