Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

A szuperszámítógéppel kapcsolatos kutatásokról az SZTE-n

A Szuperszámítógép, a nemzeti virtuális laboratórium témakörében rendeznek szakmai workshopot október 17-én a Szegedi Tudományegyetemen.

A TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0010 azonosítószámú, Szuperszámítógép, a nemzeti virtuális laboratórium címet viselő projekt keretében kerül sor szakmai workshopra október 17-én (csütörtökön) 13 és 15 óra között. A rendezvény helyszíne: az SZTE Regionális Tudástranszfer és Szolgáltató Központ (Dugonics tér 13.).

Az eseményen köszöntőt mond Dombi György tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE), a projekt szakmai vezetője, majd a szuperszámítógéppel kapcsolatos kutatások különböző tudományos vonatkozásairól Czirják Attila egyetemi docens (SZTE), Dombi György tanszékvezető egyetemi tanár, valamint Viskolcz Béla tanszékvezető főiskolai tanár (SZTE) tart előadást.

A Szuperszámítógép, a nemzeti virtuális laboratórium projekt legfőbb célja egyébként, hogy a három nagy vidéki egyetem (Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem) lokális szuperszámítógépes rendszereinek összekapcsolása révén a megújult felsőoktatási kutatási infrastruktúra használhatósága és kihasználtsága a lehető legmagasabb szintre emelkedjen, a kutatás mind több területén kimagasló eredménnyel hasznosuljon, ezáltal további jelentős nemzetközi kutatási együttműködési lehetőségekhez juttatva a magyar kutatókat. A projektgazda az SZTE, konzorciumi partnerei a DE, a PTE és a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet. A 2012. november 1-je és 2014. október 31. között megvalósuló, százszázalékos támogatási intenzitású program teljes költségvetése több mint 772 millió forint.

A részletes programot itt találja!