Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2014

Megjelent a Szegedi Egyetem Magazin december-januári száma

Már elérhető a SZEM 2013. december – 2014. januári összevont száma, keressék a jól megszokott terjesztési pontokon, az egyetemi épületekben és a kávézókban, vagy töltsék le az SZTE hírportáljáról (a http://www.u-szeged.hu/sztemagazin címen virtuálisan a korábbi magazinokba is belelapozhatnak).

„A sokszínűség varázsa” – ezzel a mottóval készített átfogó körképet a Szegedi Tudományegyetem kollégiumairól, az universitas kollégiumi életről a SZEM szerkesztősége. Ellátogattunk az ötvenéves Semmelweis Ignác Kollégiumba, felkerestük az SZTE legnagyobb diákszállását, a Károlyi Mihály Kollégiumot, körkérdésünkben pedig hallgatókat faggattunk, miért szeretnek kollégiumban élni. Erdélyi Ágnes, a Móra Ferenc Szakkollégium Pro Universitate díjas igazgatója azt is bemutatja, hogy a kollégiumok milyen választ tudnak adni az egyetemi atomizálódás és a társadalmi békétlenség körülményeire. A 2012-es PISA-felmérés eredményeit Csapó Benő, az SZTE és Markku Niemivirta, a Helsinki Egyetem professzora elemzi a lapban, rámutatva arra is, milyen utat mutat a vizsgálat a magyar és a finn oktatás számára. Bemutatjuk emellett Keveházi Katalint, az SZTE Klebelsberg Könyvtár új főigazgatóját (az első hölgyet, aki ezt a posztot betöltheti). Olvashatnak arról a nagy szegedi beruházásról, melynek eredményeképpen a jövőben az önkormányzat, az egyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont 36 épületét fűti majd geotermikus energia, illetve megismerhetnek két tehetséges egyetemista vízilabdás kapust is, akik a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es együttesét erősítik.

Mindezek a témák és egyéb érdekességek is megtalálhatóak a friss SZEM-ben!

GTK1_230x154.png