Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2014

Menedzsmentszimulációs versenyek egyetemi hallgatóknak

Két gazdasági szimulációs versenyt is rendeznek 2014-ben, ahol nem csak közgazdász hallgatók kaphatnak ízelítőt a menedzsment és pénzügy világából.

Idén tavasszal két gazdasági szimulációs verseny is várja az érdeklődő hallgatókat. A Tesco Business Game keretében 2014-ben egy szupermarket irányítására nyílik lehetőség. A háromfős csapatok tagjainak hat héten át, 18 körön keresztül kell helytállniuk áruház-igazgatóként, kereskedelmi és vevőszolgálati igazgatóként. A Diák Menedzsment Bajnokságon pedig élő regionális selejtező várja a csapatokat, melyeknek egymással versenyezve kell a szimulált környezetben felhasználni a tudásukat.

A gazdasági szimulációs versenyek alkalmat kínálnak az egyetemistáknak, hogy a szakmai szempontok szerint összeállított szabályok alapján közel élethű élményt szerezzenek arról, hogyan is néz ki egy igazgató munkája. Dönteni kell a dolgozók felvételéről, béréről, nyersanyagbeszerzésről, marketingről, és közben a konkurencia lépéseit is figyelemmel kell kísérni. Ám az előítéletekkel szemben nem csak a közgazdászok tudnak jó döntéseket hozni. Más szakok hallgatói sokszor más szempontok szerint értékelik ugyanazt a helyzetet, ami új és váratlan stratégiákhoz vezethet. 2013 őszén a K&H diákversenyének döntőjébe egy közgazdászból, egy informatikusból és egy bölcsészből álló szegedi csapat jutott be, mely nem mellesleg mind a selejtezőben, mind a középdöntőben toronymagasan első lett.

További információk:

Diák Menedzsment Bajnokság 2014