Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2014

Mentorprogramot hirdet az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ

A HELP (Hallgatói EséLy Program) azon fogyatékossággal élő, hátrányos helyzetű és roma fiatalok számára biztosít lehetőséget egy komplex támogató programba való bekapcsolódásra, akik kiemelkedő tevékenységet nyújtanak tudományos vagy művészeti területen.

A megszokott mentorprogramoktól eltérően az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ nyújtotta támogatás, illetve segítés egy személyes, egyénre fókuszáló kísérés, ahol a feladatok, célkitűzések megvalósításában felkészített tutor tanárok és szakemberek vesznek részt. A kísérés a tutor tanár támogatásával, az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ szakembereivel valósul meg, amelynek keretében minden mentorált hallgató rendszeresen találkozhat segítőivel.

A program több területen nyújt támogatást. Egyrészt a tanulmányi tevékenységek, számonkérések, vizsgák, tudományos előremenetel tervezésében. Lehetőség van például prezentációs készségek, hiteles kommunikáció fejlesztésére, egyéni és/vagy csoportos keretek között. Másrészt a napi életvezetési problémák, feladatok gördülékeny lebonyolításában is iránymutatást kapnak a részt vevők, a hivatalokban, egyetemen belüli és azon kívüli ügyek intézésében. A program a szabadidő, kultúra, sport, egészséges életvezetés területén is szervezési segítség nyújt, relaxáció, masszázs, gyógytorna és pszichológiai tanácsadás révén. Emellett a hallgatók pálya- és karriertervezési egyéni konzultáción, továbbá kompetenciafejlesztés speciális tréningeken vehetnek részt.

Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet: Egyetemi és Életvezetési Tanácsadó Központ: 6722 Szeged, Vitéz utca 17. Telefon: 62/544-029. E-mail: eselyiroda@gmail.com

A programot a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0004 projekt támogatja.

konyvtar_230x154.png