Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2014

Ősszel is Eötvös-esték a tudás jegyében

Izgalmas előadás-sorozattal indítja a 2014/2015-ös tanévet az SZTE Eötvös Loránd Kollégium. A kurzusnyitó előadáson Maróth Miklós akadémikus ad elő az arabisztikáról.

Az Eötvös Loránd Kollégium idén is izgalmas programsorozattal várja azokat, időt szakítanának arra, hogy a tudományt új, izgalmas oldaláról ismerjék meg. Az általánosan művelő kurzusként meghirdetett Eötvös-esték során minden kedden 19 órakor a Tisza Lajos körút 103. alatt található épület nagytermében lesznek az előadások, minden héten más meghívott szakember ad elő. 2014. szeptember 16-án a nyitó előadást Maróth Miklós akadémikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Klasszika-filológia Tanszékének tanára tartja, témája pedig az arabisztika, az arab stúdiumok Európában és mai arabisztika résztudományai és azok társadalmi haszna lesz.

Az Eötvös-esték várható programja:

szeptember 16.: Maróth Miklós (PPKE BTK Klasszika-filológia Tanszék) – Mióta, miért és hogyan művelik az arabisztikát az európai egyetemeken?

szeptember 23.: Hunyadi Zsolt (SZTE BTK Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék) – A Földközi-tenger keleti medencéjének őrei a középkorban: a johanniták

szeptember 30.: Csendes Tibor (SZTE TTIK Számítógépes Optimalizálás Tanszék) – Minőség kimutatása gráfokból – a borkóstolók értékelése

október 7.: Lukovics Miklós (SZTE GTK Közgazdaságtani és Gazdaságfejlesztési Intézet) – Az ELI-ALPS és a tervezett science park gazdasági hatásvizsgálata és annak eredményei

október 21.: Kónya Lászlóné – Lehet-e pozitív a manipuláció? Avagy célt érni gyorsan, fájdalommentesen

október 28.: Dux László (SZTE ÁOK Biokémiai Intézet): 'Machina carnis' 2014

november 11.: Kurusa Árpád (SZTE TTIK Geometria Tanszék) – Tomográfia egy matematikus szemével

november 18.: Gajda Tamás (SZTE TTIK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék) – A bor kémiája

november 25.: Csupor Dezső (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet): Gyógynövények – van-e helyük a modern orvoslásban?