Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2014

Szkeptikus konferencia a Szegedi Tudományegyetemen

Első alkalommal rendezik meg 2014. szeptember 20-án a szkeptikus gondolkodás eszméjét hirdető Szegedi Szkeptikus Konferenciát, melynek az SZTE TTIK biológiai épület nagyelőadója ad otthont.

A Szkeptikus Társaság elsődleges céljának tekinti a tényeken alapuló racionális gondolkodás értékének, a tudomány eredményeinek ismertetését, valamint az irracionális, áltudományos irányvonalak kritikáját. A szkepticizmus mint racionális kételkedés a tudományos módszertan egyik alappillére, amelynek bemutatása kiemelt fontosságú programpontjuk. Közvetlen céljaik közé tartozik a szkeptikus webportál, valamint a Szkeptikus Blog működtetése, a Szkeptikus Szótár és a Darwin-nap mozgalom támogatása.

A fent említett tevékenységek mellé társul az új, nagyszabású projekt is, a Szkeptikus Vándorkonferencia, melynek első állomása Szeged, ahol 2014. szeptember 20-án első ízben rendezik meg a Szegedi Szkeptikus Konferenciát. Az eseménynek az SZTE TTIK biológiai épület nagyelőadója ad otthont (Közép fasor 52.). Az egész napos rendezvényen várhatóan a következő előadások fognak elhangzani:

Boldogkői Zsolt: Homeopátia - az alternatív orvoslás királynője

id. Duda Ernő: Betegség vagy vakcinálás?

Hraskó Gábor: Hiszem ha látom, vagy látom ha hiszem?

Jóri Zoltán: Tisztítás "elementáris" erővel, avagy hétköznapok vegyész szemmel

Kovács Lajos: A természetesség bűvöletében

Pálfi Zoltán: Velünk élő mítoszok és veszélyes történettudomány - Amit az ókori Közel-Keletről hiszünk

Raskó István: Genetika mindenek felett?

Sándor Klára: A tudatlanság veszélyes - vagy gyümölcsöző? A székely írás mint identitásösszetevő

Varga Máté: Génmódosítás: miről beszélünk?

A szervezők szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!