vamos_karoly

Elhunyt Dr. Vámos Károly nyugalmazott docens

2023. június 21.
2 perc

Dr. Vámos Károly az SZTE SZAOK Orvosi Genetikai Intézetének nyugalmazott egyetemi docense életének 82. évében elhunyt. Temetése 2023. június 23-án 13 órakor lesz az Alsóvárosi temetőben. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Link küldésLink küldés

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Dr. Vámos Károly az SZTE SZAOK Orvosi Genetikai Intézetének nyugalmazott egyetemi docense életének 82. évében távozott közülünk.

Dr. Vámos Károly tanár úr biológusi kutató munkáját a Szegedi Tudományegyetem Embertani Intézetében kezdte meg, majd a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemre kerülve, az akkori Orvosi Biológia Intézetben Kiszely György professzor irányításával fejlődéstani kutatásokat végzett. Több mint egy évtizeden keresztül a veleszületett rendellenességek magyarországi előfordulásának gyakoriságát vizsgálta, szoros együttműködésben Prof. Dr. Czeizel Endre kutatócsoportjával. Eredményeit 1981-ben „ A veleszületett rendellenességek előfordulása Magyarországon 1970-1974 között” című kandidátusi disszertációjában foglalta össze. Az 1991-ben megalakult Orvosi Genetikai Intézetben , mely az ország első önálló Genetika Intézete volt, Tanár Úr részt vállalt egy új molekuláris genetikai laboratórium létrehozásában, ahol elindulhatott a trombózis valamint a magas vérnyomás népbetegségek hátterében álló genetikai tényezők vizsgálata.

Munkájának jelentős részét képezte az orvostanhallgatók és gyógyszerészhallgatók elméleti és gyakorlati orvosi biológia oktatása. Sok hallgató TDK és diplomamunkáját írányította konzulensként. 1984-ben a Szentgyörgyi Albert Orvostudományi Egyetem Kiváló Nevelője elismerésben részesült. Hosszú évtizedeken tartó oktató munkájáért, a legjobb oktatói címet is elnyerte. Értékes munkásságáért 1983-ban „Kiváló munkáért” kitüntetést vehette át.

Személyében egy a kutatás és oktatás iránt mélyen elkötelezett kedves, közvetlen munkatársat veszítettünk el, akinek emlékét szívünkben szeretettel megőrizzük.

Prof. Dr. Széll Márta és az SZTE SZAOK Orvosi Genetikai Intézetének munkatársai

Link küldésLink küldés