Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2012

Száz mítosz: zár a „Kémia nemzetközi éve 2011” rendezvény

Kiállítással, könyvbemutatóval zár 2011. december 13-án (kedden) a „Kémia nemzetközi éve 2011” rendezvény szegedi programsora a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Klebelsberg Könyvtár átriumában. A Magyar Kémikusok Egyesülete Csongrád megyei Területi Szervezete, valamint az SZTE Klebelsberg Könyvtár közös programja A technológia mérföldkövei kémikus szemmel című kiállítás megnyitójával kezdődik. A tárlatot Németh Veronika és Rideg Nóra, az SZTE TTIK Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék Módszertani Műhely rendezte.

A Száz kémiai mítosz. Tévhitek, félreértések, magyarázatok című könyvet a szerzők – köztük az SZTE kutatói, oktatói – mutatják be: Kovács Lajos (SZTE Általános Orvostudományi Kar), Csupor Dezső (SZTE Gyógyszerésztudományi Kar), Lente Gábor (Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar), Gunda Tamás szemelvényeket olvasnak föl a könyvből.

Kémia a filmekben: Az Egyetemi Könyvtár kvízjátéka, az Akadémiai Kiadó kedvezményes könyvvására is színesíti a programot. Közreműködik: a Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola harsonakvartettje.

Az esemény meghívója innen letölthető

• Mérnöki gyakorlat (nappali és levelező tagozat)
    július 13. - október 09.
  • Véradó Medikusok Hete
    augusztus 03. - augusztus 09.
  • SZOTE Gólyatábor '20
    augusztus 16. - augusztus 19.
  • Mérnöki gyakorlat I. beszámoló (nappali tagozat)
    augusztus 27.
  • Versenyalapú (normál) kurzusfelvétel
    augusztus 31. - szeptember 20.