Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2012

Akadémiai támogatás Kónya Zoltán kutatócsoportjának

Kónya Zoltán az MTA egyetemi kutatócsoporti pályázata révén kapott támogatást nanotechnológiai kutatómunkájuk folytatásához és új munkatársak bevonásához.

kutatasAz MTA által támogatott, egyetemeken működő kutatócsoportok pályázatán 2012. július 1-jétől – öt éven keresztül – 10 egyetemen 21 kutatócsoport működhet Magyarországon, összesen évi 600 millió forint költségvetéssel. Az SZTE részéről Kónya Zoltán, az Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék tanszékvezető egyetemi docensének pályázatát ítélte támogatásra méltónak az Akadémia vezetősége által felkért zsűri.

A Kónya Zoltán vezetésével szerveződő, nanotechnológiai kutatásokkal és azok alkalmazási lehetőségeivel foglalkozó csoport évi 30 millió forintos támogatásban részesül az Akadémiától a támogatási időszak végéig.