Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2012

Nemzetközi konferencia Hódmezővásárhelyen az elektroaktív anyagokról

Mintegy 22 ország 65 előadójára számítanak június 3. és 8. között az SZTE Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék Elektrokémiai Kutatócsoportjának közreműködésével szervezett „International Workshop on the Electrochemistry of Electroactive Materials (WEEM)” konferenciára. A tanácskozásnak Hódmezővásárhely ad otthont.

Módosított elektródok elektrokémiája, elektroaktív polimerek, ko-polimerek, szervetlen rétegek és hibridjeinek, nanokompozitjainak előállítása és jellemzése, valamint alkalmazási lehetőségei. E témákról tanácskoznak június 3. és 8. között az SZTE Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék Elektrokémiai Kutatócsoportjának közreműködésével szervezett „International Workshop on the Electrochemistry of Electroactive Materials (WEEM)” konferencia résztvevői. A szakterületen az elmúlt évben született, jelentős szegedi kutatási eredmények teszik különösen aktuálissá a Tisza-parti egyetemi város szomszédságában, az SZTE Mezőgazdasági Karának is otthont adó Hódmezővásárhelyen szervezett tudományos találkozót. A konferencia workshop jellegének megfelelően a legfrissebb kutatási eredmények prezentációit követően a kutatók véleményt cserélnek, a felmerülő problémák megoldásairól értekeznek. Hosszú távú, nemzetközi tudományos együttműködések megalapozására is alkalmat adhat a műhelymunka.

Az előadásokat csaknem azonos időtartalmú diszkusszió követi, a felmerülő kérdések megbeszélése, a fiatalabb generáció tudásának kiszélesítése, a témával nem közvetlen közelről foglalkozók ismereteinek bővítése céljából” – tette hozzá Visy Csaba, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar professzora, a konferencia egyik elnöke és szervezője.

A Hódmezővásárhelyen tanácskozó kutatók a konferencia egyik programjaként Szeged nevezetességeit is megtekintik.

Az angol nyelvű konferencia részletes programja elérhető: http://congress-service.hu/2012/weem/index.html

_MG_20422_230x154.png

• Mérnöki gyakorlat (nappali és levelező tagozat)
    július 13. - október 09.
  • Véradó Medikusok Hete
    augusztus 03. - augusztus 09.
  • SZOTE Gólyatábor '20
    augusztus 16. - augusztus 19.
  • Mérnöki gyakorlat I. beszámoló (nappali tagozat)
    augusztus 27.
  • Versenyalapú (normál) kurzusfelvétel
    augusztus 31. - szeptember 20.