Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Előadás az ENSZ versenyvizsga előtt

Az ENSZ Titkárság Humán Erőforrás Gazdálkodási Hivatala (OHRM) meghívást adott át hazánknak, hogy vegyen részt a fiatal szakemberek versenyvizsga-programjában (Young Professional Program). A jelentkezők felkészülését október 29-én budapesti előadással segítik.

Az ENSZ fiatal magyar szakemberek számára kínál karrierlehetőséget. 2012. december 5-én az ENSZ Young Professionals Program (YPP) keretében ismét írásbeli versenyvizsgát rendez pályakezdő szakemberek részére politikai ügyek, szociális ügyek, közgazdaságtan, építészet, információs technológia, valamint rádiós műsorszerkesztő kategóriákban. A versenyvizsgára 2012. július 13-a és szeptember 12-e között lehetett jelentkezni az ENSZ karrier portálján (http://careers.un.org) keresztül.

Az ENSZ versenyvizsgára való felkészülést segíti a Külügyminisztérium Nemzetközi Szervezetek és Emberi Jogok Főosztálya: felkérte Tisovszky Jánost, az ENSZ bécsi Tájékoztatási Hivatalának (UNIS) vezetőjét, hogy – a tavalyihoz hasonlóan – idén is tartson előadást a vizsgára jelentkezőknek az ENSZ felépítéséről, működéséről, a szervezet prioritásairól, a versenyvizsga írásbeli és szóbeli részéről, valamint a karrierlehetőségekről. Ezt az angol nyelvű előadást 2012. október 29-én 18 órától az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar épületében (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.) a Grosschmid Auditóriumban (3. emelet 305-ös terem) tartják.

Az előadást követően workshopot tartanak, az érdeklődők a 2011-es versenyvizsgán résztvevőktől kapnak közvetlenül információkat.

A program hátterében az áll, hogy Magyarország ugyanis a legutóbbi számítások szerint a földrajzilag alulreprezentált tagállamok kategóriájába került: állampolgáraink számára hivatalosan 8-19 úgynevezett földrajzi státusz lenne elérhető, amelyből 2011-ben csak 6-ot töltöttünk be. A Külügyminisztérium pozitív válaszára az ENSZ Humán Erőforrás Gazdálkodási Hivatala tájékoztatást adott ki, hogy a Young Professionals Program (YPP) keretében a magyarországi versenyvizsgát idén december 5-én tartja.

A 2012. október 29-i program meghívója itt olvasható