Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Pragmatikai találkozó a szegedi bölcsészkaron

A 2012 májusában Budapesten tartott pragmatikai kerekasztal-beszélgetés folytatásaként az SZTE Nyelvtudományi Doktori Iskola Elméleti Nyelvészet Programja az SZTE BTK Általános Nyelvészeti Tanszékével közösen Pragmatikai kutatások Magyarországon – folytatás címmel országos találkozót rendez október 10-én.

A Pragmatikai találkozónak az SZTE BTK Szeged, Egyetem utca 2. II. emelet Kari Tanácsterem ad otthont október 10-én 14 órától 17 óráig. Németh T. Enikő, az Általános Nyelvészeti Tanszék egyetemi docense a szegedi egyetemen folyó pragmatikai kutatásokat mutatja be, Ivaskó Lívia, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék adjunktusa a szegedi elméleti és kísérletes pragmatikai kutatásokról beszél, majd Suszczynska Malgorzata (Im)Politeness Research: Various Aspects címmel tart előadást.

A találkozón nyílt fórumra és ötletbörzére is sor kerül a jelenlevők részvételével. A beszélgetés célja, hogy lehetőséget biztosítson a Magyarországon pragmatikával foglalkozó kutatóknak arra, hogy szakmai közösséggé szervezzék magukat, megvitassák, milyen szervezeti keretek között milyen együttműködési lehetőségeket látnak, milyen információs csatornákat építsenek ki stb. A beszélgetést Németh T. Enikő vezeti.

A pragmatikai találkozóra minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.