Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Az élethosszig tartó tanulásról rendeznek konferenciát az SZTE-n

A felsőoktatás társadalmi elkötelezettsége az életen át tartó tanulásban – ez lesz a témája a MELLearN Felsőoktatási Hálózat az Életen át Tartó Tanulásért Egyesület és a Szegedi Tudományegyetem közös szervezésében április 18-19-én megrendezendő 9. Magyar Nemzeti és Nemzetközi Lifelong Learning Konferenciának.

Az SZTE Rektori Hivatalában tartandó megnyitón köszöntőt mond többek között Szabó Gábor, az SZTE rektora, Botka László szegedi polgármester, a rendezvény védnöke, Galambos Gábor, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar dékánja, valamint Kálmán Anikó, a MELLearN Egyesület ügyvezető elnöke. A konferencián előadást tart többek között Klinghammer István, a felsőoktatásért felelős államtitkár és Mezey Barna, a Magyar Rektori Konferencia elnöke.

A tudományos tanácskozás témája a felsőoktatás társadalmi elkötelezettsége az életen át tartó tanulásban mint felelősség és kitörési lehetőség. Az immáron kilencedik alkalommal megrendezendő fórum plenáris és szekció-előadásai három fő aspektusból tárgyalják a felsőoktatás és a szélesebb értelemben vett felnőttkori tanulás ügyét: minőség, finanszírozás és a nyitottság.

A konferencia illeszkedik a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Tavasz rendezvénysorozatába. Részletes program ITT vagy ITT http://www.u-szeged.hu/kultura/egyetemi-tavasz-2013