Tudásportál  --  Tudásportál  --  Hírek  --  2013

Július 1-jéig lehet pályázni köztársasági ösztöndíjra

A Szegedi Tudományegyetem pályázatot hirdet a 2013/2014. tanévre köztársasági ösztöndíj elnyerésére.

Köztársasági ösztöndíjra az intézménynek azon államilag támogatott, illetve költségtérítéses, teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben, valamint egységes, osztatlan képzésben részt vevő hallgatói pályázhatnak, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek, és legalább 55 kreditet megszereztek. Azok a hallgatók, akik a törvényi rendelkezés értelmében az alapképzést követően mesterképzésben folytatják tanulmányaikat, amennyiben a köztársasági ösztöndíj elnyeréséhez szükséges egyéb feltételeknek megfelelnek, pályázhatnak a kiírásnak megfelelően köztársasági ösztöndíjra.

Az ösztöndíj tíz hónapra szól, összege 2013. szeptember és december között 34.000 forint. 2014 első hat hónapjában a havi támogatás az arra az esztendőre vonatkozó költségvetési törvényben szereplő összeg egytizede. Azok a hallgatók nyerhetik el tanulmányi és szakmai eredményeik magas színvonalának megtartása céljából, akik a 2012/13-as tanévben kiemelkedő tanulmányi eredményt értek el, illetve szakmai területen kimagasló munkát végeztek. A pályázó összteljesítményét a tanulmányi eredményének, a szakmai teljesítményének, valamint – az adott kar döntésétől függően – közéleti, sport- és egyéb tevékenységének értékeléséből állapítják meg.

A köztársaságiösztöndíj-pályázatok beadási határideje a hallgatók számára 2013. július 1-je 11:59.

A pályázatokat kizárólag elektronikusan a Modulo felületen lehet benyújtani a pályázati űrlap kitöltésével és a mellékletek csatolásával.

Köztársasági Ösztöndíj felhívás

IMG_0087_DxO_230x154.png