2024. március 29., péntek English version
2009. Májusi rendezvények
A LÉK Lelkes Ének- és ZeneKar, a Galagonya Együttes és az On Seven Winds közös koncertje
Címkék: EseményEgyetemi TavaszKulturális Iroda

A Lelkes Zenekar elődje 2004-ben alakult a Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség zenebarát fiataljaiból. A LÉK zenei ízlése sokszínűen kiterjedt, a liturgikus időhöz is alkalmazkodó gregorián tételektől elkezdve a „taizéi” énekeken át napjaink keresztény könnyűzenei művekig. Utóbbiak (többnyire gitár- és ütőkíséretes, fúvós- és vonós-szólókkal tarkított darabok) mellett foglalkoznak többszólamú reneszánsz zenével és néhány a capella kórusművel is, különös tekintettel népdal-feldolgozásokra. Műsoruk színes válogatás a fentiekből, továbbá kisebb kuriózumokból, mint például egy szenegáli, zulu nyelvű mise Agnus Dei tétele (Julien Jouga-tól).

A Galagonya zenekar 2008 márciusában alakult. Nép- és világzenei feldolgozásokat játszanak, az ír és moldvai zenevilágot használva alapul.

A még csak három hónapja létező On Seven Winds együttes a hangszerelésre és a meglepetés erejére hangsúlyt fektetve, elsősorban a breton és kelta zenét dolgozza fel.

Millenniumi Klub, Dugonics tér 12.
Május 13. Szerda 19.00

Egyetemi Tavasz programfüzet