2024. március 29., péntek English version
2009. Májusi rendezvények
Radnóti Miklós Emlékkonferencia
Címkék: EseményKulturális IrodaRadnóti EmlékévBTK
Együttműködő intézmények: SZTE BTK (Modern Magyar Irodalmi Tanszék), Petőfi Irodalmi Múzeum, Magyar Irodalomtudományi Társaság, ELTE BTK (Modern Magyar Irodalmi Tanszék), Tiszatáj Szerkesztősége, Csongrád Megyei Múzeumok Igazgatósága – Fekete Ház.

A konferencia szervezőbizottsága: Olasz Sándor (SZTE), Ilia Mihály (SZTE), Tverdota György (ELTE), Bernáth Árpád (Magyar Irodalomtörténeti Társaság, SZTE), Zelena András (doktorandusz). A konferencia programjáról részletes ismertető készül.

Meghívott előadók: Balogh Tamás, Bányai János, Bárdos László, Bartal Mária, Blazsetin István, Cseke Ákos, Ferencz Győző, Kányádi András, Kappanyos András, Kassai György, Kovács Krisztina, Lengyel András, Jean-Luc Moreau, Pomogáts Béla, Rákai Orsolya, Sava Babić, Szigeti Lajos, Turi Tímea, Tverdota György
Radnóti Miklós szegedi kapcsolatai közismertek. A Bölcsészettudományi Kar hallgatója volt, Sík Sándor tanítványa, a Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiumának tagja. A tervezett konferencia természetesen nem kerülheti meg a helyi vonatkozásokon túlmutató, de Szeged irodalom- és kultúrtörténetéhez kapcsolódó mozzanatokat, kitér a Radnóti életmű helyére és fontosságára a magyar irodalom számára, és foglalkozik nemzetközi recepciójával is. A szervezők meghívni tervezik a Radnóti kutatások legismertebb hazai és külföldi szakembereit, és számítanak az ifjú kutatók, doktoranduszok részvételére is.

Kapcsolat: Dr. Olasz Sándor tanszékvezető egyetemi tanár, SZTE BTK Modern Magyar Irodalmi Tanszék. olasz@hung.u-szeged.hu

Helyszín: SZTE Bölcsészettudományi Kar, Konferenciaterem, Egyetem u. 2.
Időpont: Május 11-12. Hétfő - Kedd 14.00