2024. április 23., kedd English version
2009. Májusi rendezvények
Variációk - két szerzőre, öt hangszerre
Kamarahangverseny
Címkék: EseményEgyetemi TavaszKulturális Iroda
Műsor:
Mozart: Esz-dúr Kürt kvintett
Közreműködik: Kecskés György (kürt), Kosztándi István (hegedű), Krizsik Emma Anna (mélyhegedű), Börcsök Beatrix (mélyhegedű), Kőrösi Györgyi (gordonka)

Beethoven: 32 variáció WoO. 80
Közreműködik: Császár Zsuzsanna (zongora)

Beethoven: Esz-dúr Szextett
Közreműködik: Kecskés György (kürt), Fabók László (kürt), Kosztándi István (hegedű), Zimán János (hegedű), Börcsök Beatrix (mélyhegedű), Kőrösi Györgyi (gordonka)

A hangverseny közreműködői döntő többségben a Szegedi Szimfonikus Zenekar művészei. Kecskés György a zenekar kürtszólamának első kürtöse, az SZTE Zeneművészeti Kar oktatója, jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen DLA-képzésben vesz részt.

Kosztándi István a zenekar első koncertmestere és zenekari szólistája, az SZTE Zeneművészeti Karának címzetes főiskolai docense.
Zimán János a kolozsvári G. Dima Zeneakadémián diplomázott és a II. hegedűszólam vezetője.
Fabók László az SZTE Zeneművészeti Karán diplomázott, 2008 őszétől tagja a zenekarnak.
Börcsök Beatrix és Krizsik Emma Anna a Szegedi Kamarazenekar, valamint számos kamaraformáció állandó közreműködői.
Kőrösi Györgyi a tavalyi évad Év Zenésze, a Szegedi Nemzeti Színházban bemutatott Lendvay-mű, A mennyei város hangszeres szólistája, aki gyakori szereplője a város zenei rendezvényeinek.
Császár Zsuzsanna a szegedi Zeneművészeti Főiskolán szerezte zongoraművész diplomáját, majd a Würzburgi Zeneművészeti Főiskola posztgraduális képzésére nyert felvételt. 2004-2007 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktori iskolájának volt a hallgatója. 2008 októberében doktorált, jelenleg az SZTE Zeneművészeti Karának adjunktusa.

Katolikus Ház, Díszterem, Dugonics tér 13.
Május 15. Péntek 19.00

Egyetemi Tavasz programfüzet