2024. április 18., csütörtök English version
2009. Szeptemberi rendezvények
Pénz, identitás, pénzvarázs 20:00 - 23:00
Címkék: Kutatók Éjszakája 2009
Rendhagyó előadás és színházi performansz

Előadó: Szegő Szilvia (Szegedi Tudomány Egyetem docense)
Rendező: Pálosi István, a Magyar Mozdulatművészeti Társulat igazgatója, koreográfusa

Az előadás címe: A skizofrén pénzvilág és mi

Kiselőadások:

Rácz Kummer Krisztina (SZTE GTK doktorandusza): Mire jó a Soproni Kékfrankos?
Rockenbauer Antal (KKKI, akadémiai doktor, SZTE-vel közös kutatási programok alkotója): Kamatcsapda? – A pénz exponenciális száguldása
Rockenbauer Antal: Monológ: Pénz és relativitás, Einsteintől Karinthyig
Szegő Szilvia (SZTE oktató): A pénz hitvilága és Dante Isteni komédiája
Tandari Éva (az SZTE V. éves hallgatója): A forint biztonsági elemei
Vass Károly (az SZTE V. éves hallgatója):: „Mr. X” és a hitelválság

Szereplők:

Fenyves Márk, Copek Péter, Kocsis Andrea, Mariya Mizinskaya (a Magyar Mozdulatművészeti Társulat táncművészei), meghívott vendégművészek: Mándy Ildikó táncművész, Erdős Éva, Barsi Márton színművészek.

Az előadáshoz és performanszhoz segítséget nyújtottak: Farkas Emese, Kertmegi Norbert, Miskolci Nóra, Német Anett, Prajda Irén, Sánta Máté, Rácz József és a Kutatók Éjszakája program vezetői és a TIK lelkes személyzete

A performansz teljes ideje alatt – a mozisarokban - folyamatosan vetítjük a Dollárpapa című magyar filmet és a közönség – ezúton is invitált - hozott anyagait.

Hasonlóan a – a beszélgető sarokban – lehet beszélgetni az elhangzott előadásokról, továbbá Giday Andrást meghallgatni (közgazdász szakértőnk, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szakértője) a lakáshitelválságról.

A performansz interaktív, tehát várunk családi emlékeket, bemutatható anyagokat, szemléltető képeket, érdekes történeteket stb. a pénzvilágunkról. Ehhez – hogy a mondandó közvetíthető legyen - a technikai apparátus segítségére is lehet számítani.

A performansz létrejövetelében köszönetet mondunk az Orkesztika Alapítványnak a Mozdulatművészeti Stúdió támogatójának.

A program a Kutatók Éjszakája program keretében zajlik a Szegedi Tudományegyetem szervezésében
Helyszín és időpont: TIK, Szeged, Ady tér 10. 20 órától 23 óráig