A bevezetés megvolt, jöhet a tárgyalás, éppen ezért váltsunk részletezőre, és nézzük, hogyan születtek ezek a szép eredmények! Szigorúan időrendben.
Január 14. és 16. között Hollandiában rendezték a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságot, ahol váltóban, 3000 méteren lett ezüstérmes Szandra Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa és Keszler Andrea csapattársaként. Fontos megemlíteni: ez az ezüst könnyen lehetett volna fényesebb is! Történt ugyanis, hogy a futam alatt az olasz versenyző fél körrel hamarabb korcsolyázott a váltáshoz, amivel feltartotta a magyar csapatot, ezzel kedvezve a házigazdáknak, akik végül az első helyen csúsztak be. Mindössze 31 ezredmásodperces előnnyel.
A kontinensviadal után egy héttel a magyar bajnokság következett. Szandra kiélezett, szoros küzdelemben maradt alul egyéniben a dobogó legfelső fokáért vívott versengésben válogatottbeli csapattársával Heidum Bernadettel szemben mind az 500 méteres, 1000 méteres és 1500 méteres futamokon, valamint a 3000 méteres szuperdöntőben. Mindezek nyomán ez azt is jelentette, hogy öszszetettben a második helyen végez, ugyanakkor aranynak is örülhetett a kétnapos viadal végén, mert egy vegyes csapat tagjaként a női váltóban első helyen ért célba.
„Mentálisan erős állapotban álltam rajthoz a magyar bajnokságon, hiszen nagyon feldobott az egy héttel korábban szerzett Eb-ezüstöm, ami eddigi pályafutásom legjobb eredménye. Ugyanakkor fáradtabbnak éreztem magam, lehettem volna frissebb. Ami az universiadét illeti: 2006-ban Torinóban voltam utoljára az egyetemisták olimpiáján, a mostani mezőny szinte teljesen kicserélődött, és előzetesen nem is nagyon tudtunk készülni az ázsiai ellenfeleinkből, egészen egyszerűen azért, mert nem tudtuk, hogy kik járnak egyetemre, főiskolára. Erzurummal kapcsolatban fontos mellékzönge, hogy a város közel 2000 méteren fekszik, ugyan megint csúcsformában éreztem magam, robbanékony voltam, mint Hollandiában, de a magaslati levegő kissé megnehezítette a dolgomat, a csapat dolgát. A legjobb idővel jutottunk a fináléba, de a dél-koreaiaknak a másik elődöntőben nem kellett mindent beleadniuk a továbbjutáshoz, várható volt, hogy ők rá tudnak tenni egy lapáttal. Mi a kínaiakat és a japánokat is megelőztük az elődöntőben, a végső csatában azonban a kínaiak elénk kerültek, ennek ellenére nem vagyunk csalódottak, sőt, sikerült a sportág első dobogós helyezését elérni az universiadén, amire büszke vagyok” – mondja az SZTE-n rekreáció, életmód és egészségfejlesztés szakon friss diplomás gyorskorcsolyázó.
Talán elhasznált közhely, de igaz; a sikerhez vezető út nehéz és buktatókkal teli volt, különösen úgy, hogy 2008-ban egy edzésen három helyen tört el Szandra bokája. A rehabilitáció, a felépülés, az erőnlét és az önbizalom visszaszerzése évekbe telt, de megérte.
„Sportszakmai szempontból a 2008-as évem volt a legrosszabb, ezzel szemben bátran kijelenthetem, hogy a 2011-es a legjobb, mivel sikerült felülmúlnom az elvárásaimat. Február 11. és 13. között Moszkvában, február 18. és 20. között pedig Drezdában világkupa-versenyek várnak rám. Március közepén pedig Sheffieldben rendezik az egyéni világbajnokságot. Magyarországról a világkupa-pontok alapján csak két korcsolyázó indulhat, remélem, én lehetek az egyik.”
Dlusztus T. Imre
Sport ,