2015. szeptember 2., szerda English version
Archívum  --  2005  --  1. szám - 2005. január. 24.  --  TTK
Aki a szegedi TTK-t választja, elmondhatja magáról, hogy az ország egyik legnevesebb és legnagyobb hagyományokkal bíró intézményének a hallgatója lesz. A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Karának története az 1872-es Kolozsvári Egyetem alapításáig nyúlik vissza. Az egyetem az I. világháború után települt Szegedre, az erdélyi tanárok nagy része az intézménnyel együtt Magyarországra költözött. Szegeden 1921-ben kezdte meg működését. Az eltelt 80 év alatt az eredetileg még Matematikai és Természettudományi Kar tudományágainak száma jelentősen nőtt. Az öt klasszikusnak számító terület: a biológia, a fizika, a földrajz, a kémia és a matematika mellett az utóbbi évtizedben vált önállóvá az informatika, és most szerveződött önálló egységgé a környezettudomány. Mindegyik tudományágban működik akkreditált doktori iskola, a kar oktatási és kutatási csoportjainak dolgozói pedig tekintélyes tudományos kapacitást képviselnek.

P1250119_230x154.png

Címkék

Legújabb híreink

• STARTPLEINAIR 2015 Nemzetközi Alkotótelep Zárókiállítás
    július 23. - szeptember 13.
  • Beiratkozás
  • Kompetencia felmérés
    augusztus 31. - szeptember 04.
  • Erasmus ösztöndíjas hallgatók orientációs hete
  • BTK tanévnyitó és I. évfolyamos eskütétel
    szeptember 02.