2015. április 26., vasárnap English version
Archívum  --  2005  --  1. szám - 2005. január. 24.  --  TTK
Aki a szegedi TTK-t választja, elmondhatja magáról, hogy az ország egyik legnevesebb és legnagyobb hagyományokkal bíró intézményének a hallgatója lesz. A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Karának története az 1872-es Kolozsvári Egyetem alapításáig nyúlik vissza. Az egyetem az I. világháború után települt Szegedre, az erdélyi tanárok nagy része az intézménnyel együtt Magyarországra költözött. Szegeden 1921-ben kezdte meg működését. Az eltelt 80 év alatt az eredetileg még Matematikai és Természettudományi Kar tudományágainak száma jelentősen nőtt. Az öt klasszikusnak számító terület: a biológia, a fizika, a földrajz, a kémia és a matematika mellett az utóbbi évtizedben vált önállóvá az informatika, és most szerveződött önálló egységgé a környezettudomány. Mindegyik tudományágban működik akkreditált doktori iskola, a kar oktatási és kutatási csoportjainak dolgozói pedig tekintélyes tudományos kapacitást képviselnek.

IMG_0087_DxO_230x154.png

Címkék

Legújabb híreink

• Változó vallási kultúra, változó értékrend 3.
    március 27. - április 27.
  • A fiatal Korunk - 89 évesen
    április 13. - május 22.
  • ETSZK Kari Nap - Az ETSZK HÖK egész napos rendezvénye
    április 22. - április 27.
  • Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntő
    április 24. - április 26.
  • Agykontroll tanfolyam
    április 26.