2024. április 23., kedd English version
E-Universitas  --  Szabadegyetem - Szeged  --  Korábbi szemeszterek  --  II. szemeszter  --  2006. február 15. szerda 18.00
Előadónkról
 Prof. Dr. Martonyi János tanszékvezető egyetemi tanár
 SZTE ÁJTK Nemzetközi Magánjogi Tanszék
Prof. Dr. Martonyi János a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Nemzetközi Magánjogi Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.

1944-ben született, nős két gyermek édesapja. Egyetemi tanulmányait a József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán végezte, ahol 1967-ben summa cum laude minősítéssel diplomázott. 1969-ben ügyvédi jogtanácsosi, 1971-ben külkereskedelmi szakjogi vizsgát tett.

1968-tól jogtanácsosként, majd 1979-től a Brüsszeli Kereskedelmi Kirendeltségen kereskedelmi titkárként dolgozott. 1984-től a Külkereskedelmi Minisztérium és a Kereskedelmi Minisztérium munkatársa, később miniszterhelyettes és privatizálási kormánybiztos. 1990-től 1994-ig közigazgatási államtitkár, 1998 és 2002 között a Magyar Köztársaság külügyminisztere.

Tudományos kutatásai középpontjában a nemzetközi gazdasági kapcsolatok joga és az európai jog áll, 1979-ben kandidátusi fokozatot szerzett. 1997 óta vezeti a Nemzetközi Magánjogi Tanszéket, 2000-től egyetemi tanár. A kilencvenes években vendégprofesszorként oktatott a Brugge-i és a Natolin-i Európa Egyetemen, illetve a budapesti Közép-Európa Egyetemen. Felsőfokon beszél angolul, franciául és németül.