2024. április 20., szombat English version
E-Universitas  --  Szabadegyetem - Szeged  --  Korábbi szemeszterek  --  I. szemeszter  --  2008. február 20. szerda 18.00
Tudományos önéletrajz
Dr. Galbács Zoltán

Személyes adatok:

Születési ideje:  1943.09.20 (Gyula)
Legmagasabb iskolai végzettsége:   kémia-fizika szakos középiskolai tanár
Az oklevelet kiállító intézmény neve: József Attila Tudományegyetem
Legmagasabb tudományos fokozat, és elnyerésének éve: kémiai tudományok kandidátusa, 1986
Szakmai képzettség: 1958-62          Erkel Ferenc Gimnázium, Gyula
                              1962-1967      Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi Kar,
                                                    kémia-fizika szak
                              1972              egyetemi doktori fokozat, dr. (JATE Szeged)
                              1986              kémiai tud. kandidátusa, CSc 11213
                              1996              Ph.D. TTK 14/1996

Munkahelye: Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi Kar,
                   Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszék
Beosztás:   egyetemi docens
Elérhetősége: Postacím: 6701 Szeged, Pf.440
                     Telefon : (62-)544339
                      Fax: (62-)420505
                      E-mail : zgalbacs@chem.u-szeged.hu

Kutatási terület:

A környezeti szennyezők kimutatására és mennyiségi meghatározására alkalmas analitikai módszerek fejlesztése, analitikai eljárások számítógépesítése. A felszíni és felszín alatti vizek, valamint a levegő szennyezéseinek csökkentésére alkalmas eljárások fejlesztése. A vizek káros metán-, arzén-, ammónia-, foszfát- és nehézfém tartalmának csökkentése. A hidrogén-peroxid oxidáló anyaggal, valamint ultrahang energia közléssel intenzifikálható tisztítási technológiák fejlesztése. A környezeti szennyezések biológiai rendszerekre gyakorolt hatásának tanulmányozása. Környezeti hatástanulmányok készítése.

Tudományos munkásságra vonatkozó adatok

Tudományos munkásságának összefoglaló adatai :
referált cikkek száma összesen: 34
                        ebből   külföldi folyóiratban (konferencia absztrakt nélkül): 19
                                   hazai idegen nyelvű folyóiratban: 2
                                   hazai magyar nyelvű folyóiratban: 13
            hivatkozások száma (önhivatkozás nélkül): 147
            kumulatív impakt faktor: 22,845
            nemzetközi konferencia előadások száma:  47

A publikációk 1998-ig megtalálhatók az interneten: http://www.jate.u-szeged.hu/~zgalbacs/gzpub.htm, és az összes megtalálható a tanszéki adatbázisban.

Kutatási pályázatokban való részvétel

Forrás  Összeg
 Futamidő
 Cím  Témavezető