
Az orvoskar egyik legnagyobb reménységének tartják
Kemény Lajos professzort, a Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanárát, aki pedig nem is csak a jövő, hanem már a jelen emberének is számít.
1959-ben született Szegeden, középiskolai tanulmányait a Tömörkény István Gimnáziumban végezte, majd a Szegedi Orvostudományi Egyetemen diplomázott. Bőr- és nemi gyógyászat és kozmetológia valamint klinikai immunológia és allergológia területeken szerzett szakképesítést. A Magyar Tudományos Akadémia doktora. 1983 óta dolgozik a szegedi bőrklinikán, 2004-től tanszékvezető egyetemi tanár, klinikaigazgató.
Kutatási területe a bőr immunrendszere, a pikkelysömör, az atópiás dermatitis, az allergológia és a fototerápia. Hazai és nemzetközi ismertségét, elismertségét többek között a pikkelysömör és a szénanátha gyógyításában elért eredményeinek köszönheti. Kemény Lajos és munkatársai nevéhez fűződik a pikkelysömör gyógyítására alkalmazott fényterápiás eljárás kifejlesztése. Szintén a professzor találmánya a szénanátha gyógyítására alkalmazott Rhinolight fényterápia, s ő és kollégái dolgozták ki azt a gyógymódot is, melynek során a szegedi bőrklinikán egyes bőrbetegek saját hámsejtjeit tenyésztik és növesztik laboratóriumi körülmények között, majd ültetik vissza a sérült testfelületre.
A klinikán folyó kutatásokba a hallgatók is bekapcsolódhatnak, Kemény Lajos a legtehetségesebb tanítványainak komoly feladatokat is ad. Vallja, hogy aki csak az egyetem elvégzése után akarja megkezdeni a kutatásokat, az elkésett vele, tehát még az egyetemista években meg kell tanulni a kutatások alapvető módszertanát, a szemléletet, a flexibilitást, a munkabefektetést, a kísérletezést. Ennek szellemében szívesen látja az érdeklődőket a tudományos diákköri munka keretei között.