FOK
A Szegeden 1960 óta működő fogorvosképzést hagyományai, oktatási és kutatási eredményei alapján méltán tartják az egyik legerősebbnek az országban. Fogorvosdoktorok generációi és a szakma számos kiemelkedő vezetője szerezte diplomáját a szegedi iskolában. A 2007-től önállóvá vált Fogorvostudományi Karra jelentkező diákoknak az itt szerzett oklevél biztos munkalehetőséget és tisztes megélhetést biztosít majd.
Nagy Katalin professzor, a Fogorvostudományi Kar dékánja, a Szájsebészeti Tanszék vezetője hangsúlyozza: az orvosi diplomák közül a fogorvosi az egyetlen, melynek kézhezvételét követően a friss diplomások kész szakemberként teljes körű fogászati ellátásra jogosultak.
A szegedi fogorvosképzés 1960-ban indult. A fogorvos szak 2007-ig az orvosegyetemen, illetve az orvoskaron belül működött, 2007. január 1-jével megalakult a Szegedi Tudományegyetem önálló Fogorvostudományi Kara. A fogorvosképzés a magyar mellett angol nyelven is folyik. A karon a jelenlegi adatok szerint 230 hallgató tanul, közülük 126-an államilag finanszírozott képzésben vesznek részt, 104-en költségtérítésesek. A külföldi hallgatók száma 79. A képzés a kar 5 saját intézetében és 31 orvoskari szervezeti egységben zajlik. A fogorvos-tudományi doktori program az orvoskar klinikai orvostudományok doktori iskoláján belül működik.