2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  16. szám - 2005 október 10.  --  Egyetemi élet
Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán működő filmelmélet-filmtörténet speciális képzés hallgatói szeptember 27-én megalakították öntevékeny csoportjukat, amely a keresztségben a Brian nevet kapta. A csoport célja a jelen pillanatban még csak speciális képzésként működő, de a jövőben valószínűleg akkreditált „A" szakká minősülő szegedi filmművészeti oktatás hallgatói támogatása minden lehetséges eszközzel. A hallgatói élet felpezsdítésén túl a csoport tagjai arra törekednek, hogy az oktatóik válláról minden fölösleges terhet levegyenek, illetve a képzést országos szinten is népszerűsítsék.
A csoportnak egyaránt tagja lehet film szakos, és nem filmszakos hallgató is. A második évfolyamát elindító képzés rövid működése alatt már egy nemzetközi szintű rendezvényt is fel tud mutatni, illetve a hallgatókkal szorosan együttműködve egy saját filmes honlappal is büszkélkedhet.