2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  9. szám - 2005. április 25.  --  Egyetemi élet
A SZAB TEHETSÉGFEJLESZTÉS ÉS MINŐSÉGBIZTOSÍTÁS MUNKABIZOTTSÁGA szakmai összejövetelt rendez április 25-én (hétfőn) 14 órától a JGYTFK Rajz-Művészettörténet Tanszékén (Brüsszeli körút 37.). A téma: Ami nyereség, és ami deficit: kalandozás a tehetségfejlesztés, a kulturális evolúció kérdései mentén Buda Béla „Pszichoterápia” kötete apropóján. Előadók: Balogh Tibor és Duró Zsuzsa.

„IMAGE/TEXT/FILM/MULTIMÉDIA. Reprezentáció a multimédiás korban” címmel rendeznek konferenciát április 25–27-én (hétfő-szerda). A rendezvény helyszínei: Tanulmányi és Információs Központ, SZTE Aula, Olasz Kulturális Központ.

TANSZÉKI HANGVERSENYT RENDEZNEK a JGYTFK Ének-Zene Tanszékén (Hattyas sor 10., 821-es terem) április 25-én (hétfőn) 18 órától. Közreműködik: Dombiné Kemény Erzsébet, Maczelka Noémi és az Országos Művészeti Diákköri Konferencián díjat nyert hallgatók.

A SZEGEDI REFORMÁTUS EGYETEMI GYÜLEKEZET filmklubot rendez április 25-én (hétfőn) 19 órakor a Kálvin tér 2. szám alatt. Az „Őt is anya szülte” című filmet vetítik.

„HASONLÓSÁGOK ÉS KÜLÖNBSÉGEK A ZENEI KÉPZÉSBEN” címmel rendeznek kerekasztal-beszélgetést a JGYTFK Ének-Zene Tanszékén (Hattyas sor 10., 800-as terem) április 27-én (szerdán) 12 órai kezdettel.

BIBLIAÓRA AZ APOSTOLI HITVALLÁSRÓL (Feltámadás) április 27-én (szerdán) 19.30-tól a Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet szervezésében a Kálvin tér 2. szám alatt.

ÜLÉSEZIK AZ EFK KARI TANÁCSA. Az ülés időpontja: április 27. (szerda) 14 óra, helyszíne: a kar Temesvári krt. 31. szám alatti főépületének 215-ös terme.

A TÁRSASÁG A SZABADSÁGJOGOKÉRT civil szervezet tart előadást április 27-én (szerdán) 17 órától a Jogi Kar Pólay termében. A rendezvényt a Szegedi Társadalomtudományi Szakkollégium és a Jogklinika szervezi. Előadók: Dénes Balázs elnök, Csernus Eszter HIV/AIDS- és betegjogi programvezető, Sárosi Péter drogpolitikai programvezető.

TAVASZI SZÉF-ES DIÁKNAPOKAT rendez az SZTE Szegedi Élelmiszeripari Főiskolai Kar Hallgatói Önkormányzata április 28–30-án (csütörtök-szombat). A rendezvényt csütörtök este megnyitóval és bulival indul a SZOTE Klubban. Pénteken 13 órától sportversenyekre kerül sor a SZÉF Kollégiumban (Kollégiumi út 11.). Ugyanitt a Nagyszínpadon 15.30-tól néptáncbemutató, 16.30-tól rendhagyó könnyűzenei előadás a ZFK hallgatóinak közreműködésével, 18 órától Valótlan Álom-, 20 órától Sugarloaf-, 22 órától Ganxta Zolee és a Kartell-koncert, 24 órától kifulladásig Rádió 88 Party. Szombaton 10 órától a SZÉF Kollégiumban bográcsos pörköltfőzés, majd 13 órától a sportversenyek döntőit rendezik. A Nagyszínpadon 17 órától karaoke-verseny, 18 órától Dystopia, 20 órától Jamie Winchester-, 22 órától Easy DC-, 23 órától Sun City-koncert, majd Dj Trip „Fergeteg party” hajnalig.

„XVII-XVIII. SZÁZADI ZENETÖRTÉNET: BACH ÉS HAYDN” címmel tart előadást Meszlényi László főiskolai docens (SZTE Zeneművészeti Főiskolai Kar) április 28-án (csütörtökön) 16 órától a Millenniumi Klubban (Dugonics tér 12.). A sok-sok zenei részlettel tarkított zenetörténeti kalauzt a Szegedi Társadalomtudományi Szakkollégium szervezi.

AZ EURÓPA-TANULMÁNYOK KÖZPONT által szervezett Integrációs Klub keretében George H. Walker, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete tart előadást április 28-án (csütörtökön) 17 órától az ÁJTK Tanácstermében (Tisza L. krt. 54., I. emelet). Az előadás címe: The European policy of the United States of America (angol nyelven, tolmácsolás nékül).

„HAGYOMÁNYŐRZÉS MINT A NŐK TÁRSADALMI SZEREPÉNEK RÉSZE” címmel rendez konferenciát a JGYTFK Ének-Zene Tanszéke április 30-án (szombaton) 10 órától az Egyetemi Tanácsteremben (Dugonics tér 13.).

IFJÚSÁGI ISTENTISZTELETET tart a Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet május 1-jén (vasárnap) 19:30.kor a Kálvin tér 2. szám alatt. A téma: Amikor már ő tanít – Szentek legyetek!

A KOMMFORT ÖNTEVÉKENY CSOPORTnak a média és a politika kapcsolatát firtató rendezvénysorozata folytatódik április 26-án (kedden) 19 órától. A vendég ezúttal Herényi Károly, a Magyar Demokrata Fórum frakcióvezetője, a helyszín a Kárász utcai Átrium.

Címkék