2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2005  --  13. szám - 2005. szeptember 19.  --  Egyetemi élet
In Memoriam Rigó Jázon
Dr. Rigó Jázon, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar Közművelődési Tanszékének tanára 2005. június 24-én, életének 68. évében elhunyt.
1956-ban érettségizett építőipari technikumban, majd felvételizett a Szegedi Pedagógiai Főiskolára, ahol – igaz nem ő választott magának szakot, hiszen kettőt ajánlottak neki mindössze – matematika-kémia szakos tanárként végzett. Miután megtudta, hogy természettudományos végzettségű, filozófiát oktató tanárokat keresnek a főiskolára, elvégezte az ELTE-n a filozófia szakot, és 1962-től 1990-ig a Marxizmus-Leninizmus Tanszéken oktatott filozófiát és dialektikus materializmust. 1987 és 1990 között főigazgató-helyettes volt, majd ezt követően került a Közművelődési Tanszékre, ahol 1990-től 2002-ig látta el a tanszékvezetői teendőket. Nagy szerepe volt a tanszéken folyó jelenlegi munka és tanmenet kialakításában, kollegáival közösen sokat tett a képzés mostani népszerűségéért. A diákok körében mindig is rendkívül kedvelt oktató a 2002/2003-as tanévtől is a tanszéken maradt, egészen hirtelen bekövetkezett haláláig.
Rigó Jázonnak nemcsak a neve különleges, – hiszen egy félistenről nevezték el, az aranygyapjas vitézről, jelentése gyógyulást hozó –, hanem mint tanár és mint ember egyaránt kivívta környezete megbecsülését és szeretetét.
Emlékét örökké megőrizzük.