2024. április 18., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  13. szám - 2005. szeptember 19.  --  Egyetemi élet
Ösztöndíj biológusoknak
Több mint egymillió forint ösztöndíjat nyerhetnek a szegedi biológushallgatók a Sófi József a Szegedi Tehetséges Biológusokért Alapítvány pályázatán. Az alapítvány célja a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Karán tanuló biológus- és biológia szakos hallgatók tudományos tevékenységének, kutatómunkájának támogatása, illetve jobb tanulmányi eredmények elérésének ösztönzése. A 2005-2006-ös tanévben az alapítvány kuratóriumából alakított bíráló bizottság 1.060.000 forint ösztöndíjat és egyéb díjat ítélhet oda a jelölteknek. Az ösztöndíjak adómentesek és egy összegben adják át őket. A pályázatra az SZTE TTK alapképzésében részt vevő II., III., IV. és V. éves biológus- és biológia szakos, valamint a Biológia Doktori Iskola és az egyetem más doktori iskoláinak biológiai kutatásokkal foglalkozó I., II. és III. éves PhD-hallgatói jelentkezhetnek, ha az előző tanévben félévkor és év végén is legalább 4,5-ös tanulmányi eredményt értek el. A pályázatok elbírálásakor a tanulmányi eredményeket, a nyelvismeretet, tanulmányi (pl. Köztársasági Ösztöndíj) és egyéb ösztöndíjakat, elismeréseket, a TDK- és OTDK-helyezéseket, tudományos közleményeket, előadásokat, posztereket, a jelöltek pályamunkáját és az alapítvány ösztöndíj-konferenciáján tartott előadást pontozással értékelik. A pályázati űrlap letölthető a www.sci.u-szeged.hu/btcs/ weboldalról. A pályázatok benyújtásának határideje: november 21.