2015. július 1., szerda English version
Archívum  --  2005  --  1. szám - 2005. január. 24.  --  Egyetemi élet
Nő a külföldön tanulók száma
A felsőoktatási rendszerbe belépett magyar hallgatók közül a 2003/2004-es tanévben közel kétezren tanultak külföldön, az Erasmus-program keretében. A programban műszaki, bölcsész, gazdasági és jogi képzésekben résztvevő diákok jutottak ösztöndíjhoz. Az öt éve működő programban a tavalyi tanév volt eddig a legsikeresebb. A korábbi évekhez képest átlagosan tíz százalékkal több diák jutott Európa szerte külföldi képzéshez. A programban a diákok mellett oktatók is szerezhetnek külföldi tapasztalatokat. A kedvelt célországok közé tartozik Nagy-Britannia, Franciaország és Németország, valamint Hollandia, Finnország és Olaszország. A szakterületeket tekintve a nyelvek, a műszaki tudományok, a matematikai informatikai képzések vezették a listát. A képzéshez ösztöndíjat is igényelhetnek a hallgatók, amelynek minimális összege havonta 200 euró, évi maximuma pedig ötezer euró lehet. A külföldi diákokat a fogadó ország hallgatóihoz hasonló jogok illetik meg a felsőoktatási intézményekben.

Címkék

Legújabb híreink

• GTK - CIB ECOdemia Vállalati Egyetem 2015
    július 01.