2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  9. szám - 2005. április 25.  --  Egyetemi élet
Új elnök a HÖOK Szegedi Regionális Szövetségének élén
Április 19-én Kecskeméten ülésezett a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Szegedi Regionális Szövetsége. A régió szavazati jogú képviselői közé a Szegedi Tudományegyetem 11 karának, a Tessedik Sámuel Főiskolai Kar 4 karának, illetve a Kecskeméti Főiskolai Kar 3 karának Hallgatói Önkormányzata által delegált küldöttei tartoznak, karonként egy mandátummal. Az ülésen megválasztották az új tisztségviselőket. A régió új elnöke 14 igen, 1 nem, 1 érvénytelen szavazat mellett Telegdy Gergely, a SZTE EHÖK elnöke lett, míg alelnöknek 13 igen, 2 nem, 1 érvénytelen mellett Gazda Rudolfot, a Tessedik Sámuel Főiskolai Kar FHÖK elnökét választották. A mindenkori régió elnöknek fontos szerepe van az országos érdekképviseletben, a HÖOK választmányában ő képviseli a szegedi régiót, s így mintegy az itt tanuló 35 ezer hallgató érdekeit. Telegdy Gergely megválasztása utáni rövid beszédében külön kiemelte, hogy szeretné helyreállítani a Szegedi Regionális Szövetség presztízsét, mind a régió tagönkormányzatai, mind pedig a HÖOK felé. Örömét fejezte ki, amiért személyét a Szegedi Tudományegyetem Hallgatói Önkormányzatai egységesen támogatták. Ez jelentős lépést jelent az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának régóta áhított egysége felé. Megválasztották továbbá a HÖOK bizottságokba delegált tagokat is, így a pedagógiai bizottság főiskolai tanító tagozatba: Vámos Verát (Kecskemét TFK), óvópedagógus tagozatba: Nyikos Rolandot (Szarvas TFK), főiskolai tanár tagozatba: Nagy Zoltán Pétert (SZTE JGYTFK), egyetemi tanár tagozatba: Zelena Andrást (SZTE BTK). A HÖOK jogi bizottságába a Régió Andrási Ádámot, a SZTE ÁJTK HÖK elnökét delegálta. A bizottsági tagokat 1 érvénytelen szavazat mellett 15 igennel támogatták a jelenlévők.