2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2005  --  16. szám - 2005 október 10.  --  Egyetemi élet
V4 konferencia Szentesen az MFK részvételével
Október 3-5. között „Integrált minőségbiztosítási és élelmiszerbiztonsági rendszerek kiépítése és működése a V4 országokban" címmel háromnapos tudományos konferenciát és kiállítást rendeztek Szentesen. Magyarországon is folyamatosan növekszik a társadalmi igény a jó minőségű, az egészségre kockázatot nem jelentő élelmiszerek iránt. Emellett az exportpiacok is egyre szigorodó követelményeket támasztanak. Szükség van a valósághű tájékoztatásra, a termesztés, a tenyésztés folyamatainak dokumentálására, az igazolások valóságtartalmának ellenőrzésére. Ezeknek gondolatoknak a jegyében hallhattak színvonalas előadásokat a nemzetközi konferencia résztvevői. A Mezőgazdasági Főiskolai Karrról Gazdagné Torma Mária, Mucsi Imre, Vidács Lajos, Benk Ákos és Szórádi Tibor tartottak prezentációs előadást. A konferencia valamennyi előadásának kivonatából kétnyelvű könyv készült, amely a Visegrádi Négyek országainak agráriuma számára hasznos útmutatást jelenthet és a további együttműködés lehetőségét rejti magában.
Sz.Z.