2015. július 31., péntek English version
Archívum  --  2005  --  6. szám - 2005. április 4.  --  Felsőfok
Megújulnak a debreceni kollégiumok
A meglévő kollégiumi férőhelyek rekonstrukciója, felújítása című kormányprogram keretében felújítják a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos I., II., a Borsos József és a Weiner Leó kollégiumokat. Nagy János az egyetem rektora március 16-án aláírta azt a megállapodást, amelynek értelmében a program I. ütemeként a Kossuth Lajos I. és II. Kollégium rekonstrukciója 2005 júliusában elkezdődhet. Az átalakítási munkák a kollégium teljes épületére, valamint az összekötő folyosóra vonatkoznak. Az eddigi négy ágyas szobák helyett 188 darab három férőhelyes szobát alakítanak ki, amelyekhez egyenként vagy két szobaegységenként kapcsolódik fürdőszoba és WC. Mindezen kívül hat darab kétágyas, és két darab mozgáskorlátozott szoba is megépül. Természetesen közösségi helyiségek, vendégszobák, társalgó, tanári szobák és hallgatói önkormányzati helyiségek is lesznek a felújított kollégiumban. A rekonstrukció előre láthatóan 2006 augusztusára fejeződik be.

PB262857_230x154.png

Címkék

Legújabb híreink

• STARTPLEINAIR 2015 Nemzetközi Alkotótelep Zárókiállítás
    július 23. - szeptember 13.
  • XXV. Plein Air Nemzetközi Alkotótelep - zárókiállítás
    július 31.
  • VIII. Lótusz napok
    augusztus 01. - augusztus 02.
  • Lótusz Napok a szegedi Füvészkertben
    augusztus 01.
  • Jelentkezési határidő egészségtudományi szaknyelvi képzésekre
    augusztus 03.