2024. március 28., csütörtök English version

Archívum  --  2005  --  6. szám - 2005. április 4.
6. szám - 2005. április 4.
Katedra
2008. augusztus 05.
„Mostanra elértük, hogy a nagyobb németországi könyvesboltok polcain rendre ott sorakoznak a magyar szerzők művei. Ez tíz-tizenöt évvel ezelőtt még elképzelhetetlennek tűnt. Ma viszont bárki leveheti Márai, Szerb Antal, Kertész, Esterházy vagy Nádas műveit a polcról" – nyilatkozta lapunknak a Germán Filológiai Intézet vezetője.
Irodalom
2008. augusztus 12.
Szerelem
2008. augusztus 12.
Szülinapi
Garfield aludni készül
Éjszaka
fitnes-szalon
Magam ölében ülve
Kultúra
2008. augusztus 05.
Munkácsyt szalonképei miatt az utóbbi idők művészettörténete hajlamos volt kissé lesajnálni, és így elfelejtkezni azokról az alkotásairól, amik az alakuló modern festészet fontos darabjaivá váltak. A Móra Ferenc Múzeumban április 17-ig látható Munkácsy és a fotográfia című kiállítás más nézőpontból mutatja be a művészt, a festészetet és a fotográfiát.
Egyetemi élet
2008. augusztus 05.
Tavaly december 9-ei átadása után a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs központja több mint 165 ezer regisztrált felhasználót fogadott, a konferenciaközpont pedig csaknem negyven rendezvénynek adott otthont. Az oktatási tárca szakemberei csütörtökön ismerhették meg az üzemeltetés első tapasztalatait.
2008. augusztus 05.
Szeged mint az európai élelmiszeripar fővárosa? Nem is hangzik rosszul… Ha az európai élelmiszeripar talán nem is, de az európai élelmiszeripari hallgatók az elmúlt héten hat napig mindenesetre fővárosuknak érezhették Csongrád megye székhelyét. Az SZTE Szegedi Élelmiszeripari Főiskolai Karán tartotta ugyanis éves közgyűlését a FISEC, az Európai Élelmiszeripari Hallgatók Egyesülete.
Az Egyetemi Tanács március 21-ei ülésén elfogadta az Szegedi Tudományegyetem 2005-ös költségvetését, amely főösszege 41 milliárd forint lesz.
Monitor
2008. augusztus 25.
2008. augusztus 05.
A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Program (NIIF), a Hungarnet Egyesület és a Magyar Internet Társaság március 30. és április 1. között tizennegyedik alkalommal rendezte meg a Networkshop konferenciát, amelynek idén a Szegedi Tudományegyetem adott otthont.
2008. augusztus 05.
Húsvét hétfőn Szeged vendége volt Vitray Tamás. A Kossuth-díjas sportriporterrel diákéveiről, valamint több mint négy évtizedes televíziós pályafutásáról beszélgettünk.
Felsőfok
Fókusz
A Szegedért Alapítvány tudományos kuratóriumának díját az idén Gábor Miklós farmakológus kapta. A 87 éves emeritus professzor, aki 60 éves munkássággal, több mint kétszáz közleménnyel a háta mögött még mindig friss elmével és töretlen munkakedvvel áll a feladatok elé, örömmel osztotta meg tapasztalatait a Szegedi Egyetem olvasóival.
Hangsúly
2008. augusztus 25.
2008. augusztus 05.
Eleged van belőle, hogy a lakótársad telecigizi a konyhát, nem mosogat, a cipőjét pedig az előszoba közepén tárolja? Vegyél fel lakáshitelt! De még mielőtt egymásra mosolyognátok a banki ügyintézővel, nem árt, ha elolvasod az alábbi írásokat, hogy tudd, mekkora fát szabadítasz a fejszédre.
Riport
Sokat gondolunk Erdélyre mindnyájan. Azt hiszem, ezt bátorsággal kijelenthetem. Legtöbbünknek azonnal a politika és a külhoni magyarság jut eszébe, és az, hogy bármi történjék is ott, az a határ túloldalán van. A magyarországi többség nem ismeri a kinti társadalmi-gazdasági körülményeket, és az erdélyi emberek gondolkodásmódjáról semmit sem tudnak. A lenyűgöző tájat is csak képekről ismerik.
Ajánló
2008. augusztus 05.
„A szabadság nekem inkább boldogságot jelent, amit valamennyire kiharcoltam magamnak. Úgy értem és érzem, hogy most sokkal szabadabb vagyok, mint voltam, és közben nem kell menekülnöm” – mondta lapunknak Földes László.
Lapjárás
Kiválóan szerepeltek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói az elmúlt két hétben a XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A 16 szekció közül lapzártánkig 13 ért véget, ebből 12 szekció eredményeit foglaltuk össze.