2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2005  --  8. szám - 2005 április 18.  --  Irodalom
József Attila szavalóverseny

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája a József Attila születésének centenáriuma és szegedi tanulmányainak nyolcvanadik évfordulója alkalmából szavalóversenyt hirdetett. A vetélkedést április 8-án rendezték.
A szegedi lakosok és az egyetemi dolgozók közül megosztva második helyezést ért el Ágoston Zsuzsanna egyetemi tanársegéd (Új Klinika, Intenzív Terápiás Intézet) és Németh János vállalkozó, harmadik lett Gimesiné Dr. Dudás Irén nyugalmazott egyetemi főelőadó (SZOTE Rektori Hivatal). Jutalomban részesült Dr. Antal Anikó (Szeged M. J. V. Polgármesteri Hivatal), Polyákné Márta Krisztina (Karolina Általános Iskola és Gimnázium) és Pécsy Éva (Sebészeti Klinika, Intenzív Osztály). Az egyetemi hallgatók közül első lett Bondár Katinka (BTK IV. kommunikáció – II. pedagógia), a második díjat nyert Börcsök Rita (ÁJTK I. jogász), harmadik helyezést Zseni Zsuzsa (ZFK, IV. magánénektanár) szerezte meg. Jutalomban részesült Horváth Viktória (ÁJTK IV. jogász), Szabó Irén (BTK III. magyar – I. kommunikáció) és Ritter László (GTK II. mérnök – közgazdász).